Strona główna » Taras jako drugi dom
Dom i Wnętrze

Taras jako drugi dom

Taras stał się integralną częścią domu. Takim pomostem pomiędzy eleganckimi i przytulnymi wnętrzami a rozkosznym ogrodem, którym pragniemy cieszyć się tak długo, jak to tylko możliwe. Już wczesną wiosną przenosimy się na taras z kocem i filiżanką gorącej herbaty, żeby podziwiać budzącą się do życia naturę. Wtedy na tarasie przydadzą się wszelkie udogodnienia, jak na przykład palenisko gazowe czy wygodne meble do posiedzenia. Takie, na których można się zaszyć pod kocem. Życie tarasowe ewidentnie nabiera tempa latem, kiedy to częściej przebywamy na zewnątrz niż w dusznych pomieszczeniach. Wtedy taras staje się jadalnią, salonem i biurem. Jak go zaaranżować, by w pełni nam służył?

Stylowe meble tarasowe

Najważniejsze, jeśli chodzi o urządzenie tarasu, są meble tarasowe. To one przecież decydują o wygodzie tarasowego życia, które trwa od wiosny do późnej jesieni. Zresztą coraz więcej osób decyduje się na tarasowe ogródki zimowe, wówczas to miejsce musi być przygotowane przez cały rok tak, żeby móc w nim posiedzieć, popracować i wypocząć. Na tarasie najlepiej postawić meble całoroczne, odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie trzeba się wówczas martwić, że meblom zaszkodzi wilgoć czy promienie UV. Można je ewentualnie zabezpieczyć specjalnymi pokrowcami plandekowymi.
Ale jakie meble wybrać na taras? Z całą pewnością podpowiedzi znajdziemy na gardenspace.pl. Odkryjemy stylowe meble technorattanowe, minimalistyczne piękno aluminium i nostalgiczny powrót do natury w rattanowej wersji.

Tarasowe aranżacje

Wybór mebli na taras to kwestia wygody, ale też stylu, jaki pragniemy podkreślić. Aluminiowe zestawy doskonale wyglądać będą na tarasie stanowiącym przedłużenie nowoczesnego budynku z wielkoformatowymi oknami. Rattanowe sofy i fotele to rewelacyjna propozycja na taras drewniany i rustykalny, otoczony glinianymi donicami z bratkami czy petuniami.