Strona główna » Tarasola czy parasol?
Dom i Wnętrze

Tarasola czy parasol?

Zadaszenie tarasu czy ogrodu to obecnie coraz częściej wybierana opcja. Posiadaczy ogrodu kuszą nie tylko atrakcyjne ceny związane z jesiennymi wyprzedażami, ale również możliwość urozmaicenia przestrzeni ogrodu czy tarasu interesującym dodatkiem. Co wybrać: parasol czy tarasolę?

Zalety tarasoli – duża i z możliwością dobrania dodatków!

Tarasole to konstrukcje wznoszone przy ściennie domu lub też wolnostojące konstrukcje w ogrodzie. Ich stelaż tworzony jest z profili aluminiowych malowanych proszkowo, dostępnych w różnorodnych kolorach. Konstrukcje stanowią interesujące dodatek w ogrodzie i co najważniejsze: nie wymagają pozwoleń budowlanych. Dzięki tarasolom możliwe jest zadaszenie dowolnej przestrzeni przy użyciu minimalnej ilości podpór.
Tarasole posiadają rozkładane automatycznie dachu – wystarczy, że użytkownik skorzysta z pilota. Baldachim tarasoli tworzony jest z trójwarstwowych materiałów technicznych, zabezpieczonych przed ścieraniem, wnikaniem brudu, pękaniem. Istotne jest to, że baldachim ochroni nas tak samo skutecznie przed silnym promieniowaniem słonecznym, jak i deszczem. Zaletą baldachimu jest fakt, że nie nagrzewa się on, przez co w jego cieniu będziemy cieszyć się przyjemnym chłodem. Jako dodatki do tarasoli zaleca się ściany boczne oraz promienniki ciepła.

A może parasol?

Wiele osób zastanawia się jaki parasol ogrodowy wybrać? W przypadku parasoli wybór jest bardzo szeroki. Obecnie topowi producenci proponują nam modele z nogą boczną lub centralną. Wybór konkretnego modelu będzie warunkował możliwość rotowania baldachimu zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Stelaże parasoli tworzone są z materiałów odpornych na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Baldachimy skutecznie chronią przed słońcem oraz wysokimi temperaturami.

holard.net za10froszy.pl