Strona główna » Tarot – co należy o nim wiedzieć?
Ciekawe

Tarot – co należy o nim wiedzieć?

Historia tarota sięga setek lat – obecnie jest to najbardziej znana i ceniona metoda wróżenia. Nie zawsze jednak nie tak było. Początkowo karty tarota były stosowane przede wszystkim do klasycznej gry w karty.
Dopiero pod koniec XVI wieku wyodrębniono karty do wróżenia oraz gry. Te pierwsze posiadały Małe i Wielkie Arkana. Małe Arkana to cztery kolory: buławy, kielichy, denary i miecze. W każdym kolorze znajduje się grupa kart od asa do 10 oraz cztery karty dworskie. Wielkie Arkana to 21 kart z postaciami oraz emblematami (np. Kapłanka, Wieża, Wisielec, Śmierć). Wróżenie z kart stosowano dawniej w głównej mierze na dworach – większość władców miała obok siebie astrologa czy wróża, którzy podpowiadali, co mówią karty względem negocjacji politycznych, wojen i innych istotnych spraw.

Jak wróżenie wygląda obecnie?

Obecnie wróżenie z kart tarota jest bardzo popularne. Wróżki i wróżowie oferują swoje usługi przede wszystkim za pośrednictwem portali internetowych, również telefonicznie. Skorzystanie z pomocy wróżki możliwe jest też poprzez zamówienie wróżby mailowo. W takich wypadkach wróżba jest odsyłana na wskazany adres, po uiszczeniu zapłaty. Podczas stawiania kart tarota tarocista może zapytać nas o datę urodzenia, dotychczasowe życie, porażki, sukcesy. Z pewnością nasze odpowiedzi pozwolą znacznie lepiej zinterpretować to, co pokażą karty. Tarocista odczytuje znaczenie położenia kart względem innych figur.

Inne metody wróżenia

Tarot to nie jedyna metoda wróżenia – tak samo popularne jest wróżenie z ręki, stawianie horoskopów czy też numerologia. Wiele osób chętnie sięga po horoskopy zamieszczane w gazetach oraz w sieci. Warto być jednak ostrożnym – zazwyczaj piszą je wynajęci copywriterzy. Aby horoskop był wiarygodny konieczne jest, aby był stworzony przez doświadczonego astrologa czy numerologa.

https://rocela.pl/remonty-na-drogach-jak-sa-planowane/ https://tajmuseum.com/okres-jesienno-zimowy-i-domowa-kuchnia/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/229-biuro-w-stylu-loftowym