Strona główna » Technorattan – dlaczego warto?
Dom i Wnętrze

Technorattan – dlaczego warto?

Szukając idealnego wyposażenia do ogrodu i na taras, możemy przebierać w różnorodnych ofertach. Producenci mebli ogrodowych proponują ciekawe meble z drewna, metalu, tworzywa sztucznego czy syntetycznego rattanu. Przyjrzeliśmy się bliżej technorattanowi – materiałowi, który w ciągu ostatnich sezonów szturmem opanował nasze rodzime ogrody i tarasy. Co wpływa na tak wielką popularność mebli z tego tworzywa?

Czym jest technorattan?

Technorattan to ulepszona wersja rattanu, naturalnego i ekologicznego materiału pozyskiwanego z pni giętkich palm rotangowych. Rattan znalazł zastosowanie w produkcji mebli ze względu na wyjątkową lekkość, elastyczność i łatwość w czyszczeniu. Niestety, okazało się, że rattan oprócz licznych zalet ma również wady i dość szybko niszczeje pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Szukając rozwiązania dla tego problemu, stworzono ulepszoną wersję naturalnej substancji, czyli technorattan. Syntetycznemu materiałowi nie straszny jest deszcz, śnieg, skrajne temperatury ani promieniowanie UV, przez co służy w nienaruszonym stanie długie lata.

Piękne i funkcjonalne meble

Oferta mebli ogrodowych z technorattanu jest obecnie naprawdę szeroka. Najlepsi producenci, oprócz standardowych foteli i sof, proponują nietypowe leżanki, designerskie huśtawki i gotowe zestawy modułowe, które możesz dowolnie zmieniać, przestawiać i komponować, w zależności od chwilowych potrzeb.  Meble ogrodowe Oltre zachwycają nowoczesną formą i elegancją, która harmonijnie uzupełni zarówno minimalistyczny ogród i designerskie patio, jak i naturalne przestrzenie, gdzie główną rolę gra bujna zieleń.