Strona główna » Trudny kredyt
Biznes

Trudny kredyt

Czym jest kredyt wie chyba każdy z nas. Jest to oddanie do dyspozycji kredytobiorcy określonej w umowie kredytu kwoty środków pieniężnych na określony cel i czas. W zamian  kredytobiorca zobowiązuje się wydatkować przekazane mu pieniądze zgodnie z celem, na który zawarta została umowa kredytu. Ponadto, zgadza się zwrócić pożyczoną kwotę wraz z należnymi odsetkami oraz ponieść wszelkie koszty kredytu.
 

Kiedy mamy do czynienia z trudnym kredytem?

Najprościej mówiąc, trudny kredyt to ten, którego bank nie chce nam udzielić. Bank przed udzieleniem kredytu ma bowiązek weryfikacji każdego potencjalnego kredytobiorcy w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Stamtąd dowie się nie tylko tego czy mamy aktualnie do spłaty kredyty i pożyczki, czy spłaciliśmy swoje wcześniejsze zobowiązania, ale także tego czy robiliśmy to terminowo. Jeśli mamy aktualne zobowiązania, zdarzało nam się nie spłacać rat terminowo, mamy wiele zapytań w BIK itd. To wszystko powoduje, że zmniejszamy swoje szanse na kredyt w banku.
Historia kredytowa w połączeniu z oceną naszej sytuacji finansowej daje odpowiedź na to czy posiadamy zdolność kredytową. Co więcej, przy wydawaniu decyzji kredytowej bank nie jest niczym związany. Tylko od niego zależy czy uzna, że posiadamy zdolność kredytową czy też nie. Kiedy dostajemy w banku decyzję odmowną świadczy o tym, że mamy do czynienia z trudnym kredytem, gdyż pojawiły się problemy z jego pozyskaniem.

Najgorsze co możemy zrobić w takie sytuacji to udać się do kolejnego banku i złożyć nowy wniosek o kredyt

Musimy pamiętać, że w BIK odnotowywany jest także każdy złożony przez nas wniosek, a co za tym idzie, każda odmowa udzielenia nam kredytu. Już trzy decyzje odmowne z banku mogą przesądzić o tym, że nie otrzymamy przez długi czas kredytu w żadnej placówce. Kiedy wiemy już, że mamy do czynienia z trudnym kredytem nie warto chodzić z banku do banku. W takim przypadku pomóc może nam jedynie profesjonalny doradca kredytowy.
Jest on specjalistą w dziedzinie trudnych kredytów. Przede wszystkim ma niezbędną wiedzę na temat trudnych kredytów, zna aktualne oferty banków, wie co dana placówka jest w stanie zaoferować. To wszystko poparte jest wieloletnim doświadczeniem. Ponadto, profesjonalny doradca kredytowy ma jeszcze jedną możliwość, której nie mamy my idąc w pojedynkę do oddziału banku. Może on bowiem prowadzić negocjacje z osobą decyzyjną w banku, a co za tym idzie, wynegocjować dla nas trudny kredyt.
Jeśli więc bank odmówił Ci udzielenia kredytu, musisz wiedzieć, że masz do czynienia z trudnym kredytem. Nie wysyłaj kolejnych wniosków. Znajdź doradce kredytowego i z jego pomocą staraj się o trudny kredyt w banku.
Jeżeli szukasz profesjonalnej pomocy przy konsolidacji swoich kredytów koniecznie odwiedź stronę firmy Habza Finanse https://habzafinanse.com.pl/ firma specjalizuje się w trudnych kredytach, pomaga wyjść z pętli zadłużeń.