Strona główna » Umiejscowienie AGD w kuchni – jak to zrobić, by było praktycznie
Dom i Wnętrze

Umiejscowienie AGD w kuchni – jak to zrobić, by było praktycznie

Przy planowaniu kuchni, jedno z najbardziej ekscytujących pytań, co do zasady, jest pytanie o kuchenne wsparcie techniczne, tak zwane AGD i to jak sprawić, by Twoja kuchnia była najbardziej funkcjonalna?

Każdy sprzęt – ma własny obszar

Przed montażem mebli na wymiar i zakupem sprzętu, wstępnie wyznaczcie miejsce „wodne”. Prawidłowe ustawienie przestrzeni kuchennej pomoże w przyszłości uniknąć niedogodności i różnych nieprzewidzianych komplikacji.

Kuchnia jest podzielona na kilka obszarów:

– obszar wodny
– obszar gorący
Pierwszy obszar obejmuje obszar mycia, położenie pralki i zmywarki do naczyń. Konieczne jest zainstalowanie wszystkich tych elementów jak najbliżej siebie i zadbać o ich podłączenie do wody i urządzeń sanitarnych. Ten największy sprzęt psuje się najszybciej. Lepiej zdefiniować ten obszar do mycia jeszcze przed remontem, zwłaszcza jeśli nie podoba ci się oryginalny układ pomieszczenia.
Gorąca strefa obejmuje płytę gazową, piekarnik, kuchenkę mikrofalową i inne urządzenia, które są związane z procesem termicznym. Wiadomo, że wbudowany sprzęt kuchenny jest bardziej dogodny w użyciu, ale to nie znaczy, że trzeba to robić ze sprzętem, który nie jest przeznaczony do tego celu. Na przykład, w zależności od właściwości technicznych mikrofale umieszcza się w otwartej przestrzeni, żeby swobodnie przepuszczać powietrze ze wszystkich stron. Pamiętajcie, sprzęt nie przeznaczony do instalacji wewnątrz traci swoją produktywność i szybko się psuje.
Instalacja kuchenki mikrofalowej pod blatem spowoduje ciągłe schylanie się, a powyżej poziomu oczu stworzy niebezpieczeństwo podczas wyjmowania gorącego posiłku.
Z lekkim sprzętem AGD jest znacznie łatwiej: Ustawcie mikser, blender itp. na blacie kuchennym. Stałe miejsce i kolejność użytkowania zależą od tego, jak często z nich korzystacie podczas gotowania.

Podstawowe zasady umieszczania urządzeń w kuchni

Istnieje również kilka ważnych niuansów odnoszących się do odległości sprzętu między sobą. Na przykład, przy kuchence gazowej nie zaleca się umieszczać jakichkolwiek urządzeń. Piec powinien stać z dala od okna, aby uniknąć zwiewania zasłon. Kuchenka gazowa musi być umieszczona bliżej do rur gazowych z łatwym dostępem do kurka gazowego. Lodówka powinna być rozmieszczona od powierzchni grzewczej o co najmniej 15 cm, a strefa do mycia powinna znajdować się daleko, ponieważ w pobliżu tych elementów istnieje ryzyko poparzenia się. Kuchenka lub płyta powinna być zamontowana od strony przejścia: przypadkowo można zahaczyć gorącą patelnie.
Aby podłączyć sprzęt AGD nie wolno używać przedłużaczy, ponieważ ze względu na znaczną moc urządzeń gospodarstwa domowego istnieje ryzyko pożaru lub zwarcia. Większość pożarów występuje z powodu ignorancji i zaniedbania podstawowych zasad bezpieczeństwa, jak również nieprzestrzegania instrukcji. Na przykład, ciekawy przypadek, kiedy czajnik zapłonął z powodu tego, że chciano w nim ugrzać wino, pomimo faktu, że w instrukcji wyraźnie była zamieszczona informacja na ten temat.
To nie są zalecenia, lecz pewne wytyczne, których trzeba przestrzegać, żeby po prostu wszystko było O.K.

ścianki do zadaszenia tarasu ogrodowy parasol oddychające pokrowce na parasole tarasowe