Strona główna » Urządzamy przedpokój – od czego zacząć?
Dom i Wnętrze

Urządzamy przedpokój – od czego zacząć?

Przedpokój wbrew pozorom jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Poniekąd jest to miejsce reprezentacyjne tak samo, jak salon, to wstęp do naszego domu. Przedpokój jest dość trudny do urządzania ze względu na to, że jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów, także każdy metr jest ważny, jak go urządzić?

W jakim stylu?

Przedpokój stylowo musi pasować do reszty pomieszczeń w domu, oczywiście nie chodzi o to, żeby wyglądał identycznie, jak salon, jednak warto wprowadzić elementy wspólne np. podobny kolor, dodatki czy kształty. Jeżeli wybierzemy styl przedpokoju, przychodzi czas na wybór kolorów. Najlepiej sprawdzą się jasne, stonowane barwy, ponieważ będą optycznie powiększać przestrzeń.

Jakie wyposażenie do przedpokoju?

Do podstawowego wyposażenia przedpokoju trzeba zaliczyć szafy wnękowe warszawa, szafki na buty oraz lustro. Szafy wnękowe warszawa najlepiej zamówić na wymiar, dzięki temu będziemy mieć pewność, że dobrze zagospodarujemy przestrzeń i wszystko będzie do siebie pasować. Jeżeli zależy nam na trwałości mebli, warto decydować się na szafę wnękową warszawa wykonaną z drewna.

Szafka na buty powinna pasować do szafy, nie musi być wprawdzie identyczna, ale dobrze byłoby, jakby miała elementy wspólne np. kolor. Kolejna bardzo kluczowa rzecz to lustro – lustra nie może zabraknąć w żadnym przedpokoju. To nie tylko doskonała ozdoba, ale co ważniejsze świetny sposób na to, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Można ustawić dwa lustra naprzeciwko siebie, co dodatkowo spotęguje wrażenie przestronności.

Elementy dekoracyjne w przedpokoju

Jeżeli zależy nam na tym, żeby przedpokój prezentował się naprawdę efektownie, można zdecydować się na dekoracyjne wykończenie ścian. Dobrze sprawdzą się tapety, które można położyć na jedną ze ścian, wiele osób wybiera również dekoracyjne tynki, płytki cegłopodobne albo decyduje się na ścianę wykonaną z drewna. Możliwości jest bardzo dużo, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego warto wstawić do przedpokoju rośliny doniczkowe, jeśli znajdziemy na nie miejsce, rośliny wyglądają bardzo elegancko praktycznie w każdym wnętrzu.

Wybierając lustra do przedpokoju, warto decydować się na modele bardziej ozdobne, nawet jak pomieszczenie utrzymane jest w minimalistycznym stylu, dzięki temu wystrój będzie bardziej elegancki, stylowy. Oczywiście elementy dekoracyjne to kwestia gustu, pamiętajmy jednak o tym, że z dodatkami łatwo można przesadzić, wystarczy 2-3 elementy, nie więcej, inaczej efekt może być odwrotny od zamierzonego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szafy wnękowe Warszawa