Strona główna » W jaki sposób wybrać stelaż podtynkowy?
Dom i Wnętrze

W jaki sposób wybrać stelaż podtynkowy?

Łatwiejsze utrzymanie czystości w łazience oraz zwiększenie jej powierzchni. Jest to marzenie każdego właściciela tego pomieszczenia w niewielkich rozmiarach. Zatem czy można powiększyć przestrzeń i tak niewielkiej już łazienki?

Jedyne rozwiązanie to stelaż podtynkowy

W wielu nowoczesnych łazienkach w dużych przedsiębiorstwach, jak i również w centrach handlowych czy też budynkach użytku publicznego możemy zauważyć charakterystyczne zabudowy części instalacji sanitarnej. Możemy je spotkać także w wielu luksusowych hotelach, jednak coraz częściej również właściciele niewielkich pensjonatów decydują się na tego typu zmianę w swojej łazience. Są to popularne stelaże podtynkowe, za pomocą których możemy sprawić, iż łazienka stanie się bardziej przestronna, ukrywając część wspomnianej instalacji. Tym samym znacznie prościej jest utrzymać w takim pomieszczeniu czystość, ponieważ przykładowo ze ściany wystaje nam tylko miska WC, bez dużej spłuczki. Ponadto stelaże podtynkowe wprowadzają do naszej łazienki estetykę, a także nowoczesność. Jednak na rynku możemy znaleźć bardzo wiele modeli tego typu produktów. Zatem czym się różnią poszczególne stelaże podtynkowe i w jaki sposób powinniśmy wybrać odpowiedni dla nas produkt?

W jaki sposób wybrać stelaż podtynkowy?

Należy mieć świadomość, iż stelaże podtynkowe dzielą się na dwie grupy, ze względu na rodzaj ściany, na której chcemy zamocować tego typu produkt. Pierwszą grupę stanowią stelaże przeznaczone do zabudowy ciężkiej, inaczej nazywane stelażami do zabudowy mokrej. Używa się ich przede wszystkim do ścian zbudowanych z grubych bloczków lub też cegieł. Charakteryzują się niską ceną, jednak musimy mieć świadomość, iż zabudowa części instalacji sanitarnej w tym przypadku wymaga od nas trochę pracy. Drugą grupę produktów stanowią stelaże, które są przeznaczone do zabudowy lekkiej, inaczej nazywane zabudową suchą. Tego typu produkty są nieco droższe, jednak najchętniej kupowane przez klientów. Możemy je stosować zarówno przy ścianie murowanej, jak i przy cienkiej ściance działowej. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na wybór stelaża podtynkowego, powinniśmy zastanowić się, przy jakiej ścianie będziemy go montować.
Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele stelaży podtynkowych. Są to doskonałe produkty, za pomocą których nie tylko zwiększymy powierzchnię w naszej łazience ale sprawimy również, iż znacznie łatwiej będzie nam utrzymać w niej czystość. Jednak warto pamiętać, iż zanim zdecydujemy się na zakup stelaża podtynkowego, odpowiednio wcześniej powinniśmy dobrze ten zakup przemyśleć, ponieważ na rynku możemy spotkać bardzo wiele modeli tych produktów.