Strona główna » Wanna – królowa każdej łazienki
Ciekawe

Wanna – królowa każdej łazienki

Część z nas jest w trakcie remontowania wnętrz lub tworzenia ich całkowicie na nowo. Magazyny wnętrzarskie i sklepy zasypują nas rozmaitymi pomysłami na nowoczesne i oryginalne rozwiązania.
Dziś skupmy się na miejscu, w którym spędzamy trochę czasu w ciągu dnia. Miejscu, które powinno kojarzyć się ze spokojem i relaksem. Mowa tu oczywiście o łazience. A jeśli łazienka, to nie może zabraknąć w niej wanny. Czym kierować się przy jej zakupie? Na co zwrócić szczególną uwagę? Co w tej kwestii mają do powiedzenia sami projektanci wnętrz? Oto odpowiedź.

Po pierwsze – jaką wannę wybrać?

Producenci dają nam olbrzymi wybór różnorodnych wanien, które znajdują zastosowanie zarówno w mieszkaniach, domach czy hotelach.
Można podzielić je ze względu na wielkość, kształt czy materiał, z którego są wykonane. Wanny prostokątne, owalne, narożnikowe czy okrągłe. Klienci przy ich wyborze muszą wziąć pod uwagę wielkość i charakter pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane. Aktualnie prym wiodą wanny prostokątne, które są klasyczne i nowoczesne zarazem. Bez problemu mogą być zastosowane w rustykalnych, prostych wnętrzach, jak i ekskluzywnych, bogatych i eleganckich aranżacjach.

Po drugie – materiał

I w tej kwestii rynek daje nam olbrzymi wybór. W sklepach znajdziemy wanny akrylowe, żeliwne emaliowane, stalowe emaliowane czy z imitacji marmuru. Najpopularniejsze są te akrylowe, które charakteryzują się lekkością i dużą odpornością. Takie wanny służą swoim użytkownikom nawet po kilkadziesiąt lat. W wielu salonach spa, można spotkać się z wannami wykonanymi z mniej popularnych materiałów takich jak np. z drewna lub szkła.

Po trzecie – ceny

Wannę możemy kupić przez internet, w salonach z łazienkami, hipermarketach budowlanych. Ich ceny wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości, materiału z którego jest wykonana czy dodatkowych funkcji ( jak np. wanna z hydromasażem). Oczywiście dla bardziej wymagających klientów producenci stworzą wannę na indywidualne zamówienie.

Po czwarte – montaż

Kupując wannę, możemy nie poradzić sobie samodzielnie z montażem, dlatego też warto zakupić ją z dowozem i montażem. Warto skorzystać z takiej usługi, gdyż samodzielny montaż może okazać się uciążliwy.
Większość z nas nie wyobraża sobie łazienki bez wanny. Bez wanny, w której można zrelaksować się po ciężkim dniu, rozgrzać oraz poczuć się jak we własnym salonie spa. Dlatego też warto podejść do tego zakupu ze spokojem i rozwagą, by wybrać najbardziej odpowiedni asortyment dla naszych potrzeb. Pamiętajmy, by postawić na jakość i solidne jej wykonanie. Wanna musi być bezpieczna i stwarzać poczucie bezwzględnego komfortu jej użytkownikom.
Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny prostokątne