Strona główna » Weekend na biwaku!
Motoryzacja

Weekend na biwaku!

Biwakowanie na powrót staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Coraz chętniej szukamy kontaktu z przyrodą zamiast zdecydować się na tygodniowe czy dwutygodniowe wczasy w egzotycznych krajach. Powodem do wybrania tej formy aktywności bez wątpienia jest także możliwość wyciszenia się z dala od zgiełku miasta, tłumów turystów na plażach. Biwak to idealna forma spędzenia weekendu we dwoje czy nawet z dziećmi – szczególnie dla najmłodszych będzie to niezwykle atrakcyjny sposób na oderwanie się od szkolnych obowiązków… i monitorów komputera. Jak przygotować się do biwaku?

Namioty, śpiwory, mapy…

Istotne jest posiadanie namiotów oraz karimat wraz ze śpiworami. Powinny być one dopasowane do naszych potrzeb. Pary zadowolą się mniejszymi namiotami, większe rodziny mogą wybierać wśród modeli o kilku komorach. Wybierając się w podróż nie zapomnijmy o mapach – nie tylko tych elektronicznych. Bądźmy przygotowani na ewentualność braku prądu – warto mieć ze sobą klasyczną, papierową mapę danego obszaru Polski.
W naszym samochodzie nie może również zabraknąć ostrego noża oraz niewielkiej saperki – może ona nam pomóc podczas ustawiania namiotów na niepewnym gruncie. Nóż to niezbędne narzędzie do otwierania puszek, ale także do odcinania kawałków materiałów. Podczas biwaku nie powinniśmy zapominać także o latarkach czy też czołówkach – te drugie okażą się poręczniejsze, gdyż są noszone na głowach, przez co obie ręce mamy wolne.
Jeśli planujemy gotowanie na świeżym powietrzu konieczne będzie zakupienie palnika turystycznego lub turystycznej kuchenki gazowej wraz z butlą. Wiele osób preferować będzie jednak grilla: niewielkie grille turystyczne znajdziemy w topowych sklepach motoryzacyjnych. Wraz z nimi musimy zaopatrzyć się w brykiet, podpałkę.
Wszelkie niezbędne akcesoria do biwakowania oferuje sklep motoryzacyjny Eport2000.