Strona główna » Wielkogabarytowe skrzynie z plastiku praktycznym sposobem transportu towarów
Ciekawe

Wielkogabarytowe skrzynie z plastiku praktycznym sposobem transportu towarów

Logistyka to branża, w której liczy się zarówno szybkość dostarczenia towaru, jak również to, aby towar dotarł do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie, wolny od uszkodzeń. To powoduje, że narzędzia, jakich używają firmy transportowe muszą spełnić te wymagania. I obecnie stosowane na rynku rozwiązania dają firmom transportowym oraz producentom i odbiorcom dóbr gwarancję, że cały proces transportu przebiegnie zgodnie z planem.
W wielu branżach praktycznym sposobem transportu jest skrzynia wielkogabarytowa. Jest ona wystarczająca tam, gdzie nie trzeba towaru szczelnie zamykać i nie musi on być zapakowany w opakowania jednostkowe. Skrzynie wielkogabarytowe często służą jako forma transportu hurtowego, a dopiero na dalszym etapie towar jest pakowany w mniejsze opakowania. Wielkogabarytowe skrzynie, często zwane skrzyniami Palox, są szczególnie popularne w branży spożywczej, zwłaszcza do przewożenia produktów rolnych. Oczywiście, skrzynie tego typu spełniają wymogi wielu innych branż. Często są też używane do przewożenia rzeczy nietypowych.

Skrzynie z plastiku są praktyczne i trwałe

Plastik, czyli tworzywo sztuczne, to materiał, który ze względu na swoje cechy jest powszechnie stosowany. Jego zalety sprawiły, że i do produkcji skrzyń Palox nadaje się idealnie. Skrzynie wielkogabarytowe wykonane z plastiku są przede wszystkim trwałe i odporne na zniszczenia. Jedna skrzynia może służyć przez długi czas, nic przy tym nie tracąc ze swoich właściwości. Skrzynie Palox są dzięki temu dość lekkie, co wpływa na łatwość transportu. Ponadto, wielkogabarytowe skrzynie można łatwo utrzymać w czystości. Można je myć bez obaw o to, że nasiąkną jak choćby drewno. Ta sama zaleta pozwala na to, aby palety trzymać na wolnym powietrzu. Również skrajne temperatury nie mają wpływu na cechu takich skrzyń.

Skrzynie wielkogabarytowe uniwersalnym sposobem transportu

Poza powyższymi cechami, producenci skrzyń oferują kilka ich typów. To pozwala użytkownikom na to, aby dopasować je do potrzeb. Renomowani producenci oferują skrzynie z plastiku w kilku rozmiarach, różniących się wysokością oraz powierzchnią. Z reguły każdy producent oferuje też skrzynie Palox z ażurowymi lub pełnymi ścianami. Wersja ażurowa jest dużo lżejsza. Ponadto skrzynie typu Palox można opatrzeć etykietami z informacją o rodzaju zawartości czy danymi teleadresowymi. Jako że wiele skrzyń z plastiku używanych jest w takich miejscach jak sklepy, są to produkty estetyczne i dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu można dobrać kolor odpowiadający potrzebom użytkownika.
Źródło: https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/bigbox-maxilog-i-maximus-alternatywa-dla-produktw-palox/