Strona główna » Wino i taniec. Wczasy w Grecji to sposób, by odpocząć
Turystyka

Wino i taniec. Wczasy w Grecji to sposób, by odpocząć

Niepowtarzalny klimat, piaszczyste plaże, ciepła woda, zabytkowe budowle, a także aromatyczne wino sprawiają, że coraz więcej turystów przyjeżdża do Grecji. Można tam naprawdę odpocząć po ciężkiej pracy i nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami.

Dobre wino, ryby, sałatki…

Grecja to niepowtarzalny nastrój, który uzyskuje się przez charakterystyczne tawerny i białe domki z niebieskimi okiennicami. Dopełnieniem są pyszne wina. Grecy słyną z produkcji tego „boskiego napoju” już od czasów starożytnych. Wynika to przede wszystkim z panujących tam warunków klimatycznych i różnych odmian winorośli. Grecja to jeden z większych dostawców wina w Europie. Specjalnością lokalnych winiarzy są mocno skoncentrowane trunki, ale wzięciem cieszą się też lekkie i aromatyczne wina białe uzyskane dzięki metodzie powolnej fermentacji. Na terenie kraju uprawia się kilkaset odmian winogron. Większość ma greckie korzenie, ale niektórzy hodowcy sadzą też zagraniczne szczepu. Najpopularniejszą odmianą, znaną od starożytności jest Limnio. Lokalną specjalnością jest retsina, czyli wino białe produkowane ze szczepu Savatiano. W trakcie jego fermentacji do kadzi dodaje się odrobine żywicy sosnowej, która nadaje niepowtarzalnego aromatu. Wczasy w Grecji to również okazja by spróbować typowych potraw śródziemnomorskich: soczyste ryby, pyszne sałatki, oliwki, ser feta smakują naprawdę wyśmienicie. Nic więc dziwnego, że tamtejsza kuchnia jest tak popularna w całej Europie i nie tylko. Potrawy są smaczne, a do tego bardzo zdrowe.

Taniec i dobra zabawa

Grecja to kraj folkloru. Tubylcy są bardzo otwarci i entuzjastycznie nastawieni do życia. Lubią dobrą zabawę, taniec, śpiew. Są chętni do rozmów na niemal wszystkie tematy. Serdecznie przyjmują turystów. Są wiecznie uśmiechnięci. Na organizowanych imprezach tańczy się zorbę. To znany taniec nawiązujący do typowych ludowych zwyczajów. Choć został stworzony na potrzeby filmu „Grek Zorba” to jest bardzo popularny. Chętni mogą się wybrać do wioski u podnóża Olimpu, by tam ciekawie spędzić czas i dać się porwać skocznym dźwiękom. Wspomnienia z pobytu zostaną na zawsze. Wczasy w Grecji to idealna chwila, by oderwać się od codzienności, na chwile zapomnieć o codziennych troskach prywatnych i zawodowych i po prostu dobrze się bawić. Warto dać się porwać i miło spędzić wieczór w towarzystwie bliskich osób, a rano udać się na piękną piaszczystą plażę, by odpocząć. Grecja jest bardzo klimatyczna. Można tam nie tylko podziwiać zabytki architektoniczne, ale również się rozerwać.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/229-biuro-w-stylu-loftowym https://www.gama-sklep.com.pl/a/396-kuchnia-dwurzedowa https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/