Strona główna » Własna strona www – na zlecenie czy samodzielnie wykonana?
Biznes

Własna strona www – na zlecenie czy samodzielnie wykonana?

W dzisiejszych czasach prowadzenie działalności wymaga posiadania własnej strony www. Jest to doskonała wizytówka w Internecie oraz narzędzie sprzedaży. Zanim się jednak podejmie decyzję czy stworzenie własnej strony www zlecić firmę czy też zrobić to we własnym zakresie, warto rozważyć plusy i minusy obu rozwiązań

Strona www – zrób to sam

Projektowanie stron internetowych wymaga pewnej wiedzy, bez której stworzenie własnej strony www może okazać się bardzo trudne, lub niemożliwe do wykonania. Z pomocą przychodzą różnego typu kreatory, dzięki którym nawet laikom udaje się stworzyć własną stronę. Samodzielne projektowanie strony internetowej jest tańsze, ale może wymagać sporo czasu. Jest to też dobra opcja na początek, kiedy budżet mamy ograniczony, a chcemy szybko wkroczyć na rynek.

Niestety korzystanie z gotowych szablonów bardzo szybko może okazać się nie wystarczające. Darmowe kreatory oferują określone uniwersalne rozwiązania, które nie zawsze będą odpowiednie dla danej działalności. Oferowane przez nie rozwiązania nie są na bieżąco dostosowane do potrzeb rynkowych. Aby firma się rozwijała wymaga podążania za nurtem zmian, również w strefie własnej strony www. Projektowanie stron internetowych na własna rękę bez odpowiedniej wiedzy może okazać się w dłuższej perspektywie stratą czasu i pieniędzy.

Strona www na zlecenie

Zlecenie stworzenia własnej strony profesjonalnej firmie będzie wiązało się z większym wydatkiem. Niemniej jednak może okazać się to najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze projektowane strony internetowe przez profesjonalistów są dostosowane do indywidualnych potrzeb, a po drugie będą spełniały wymagania aktualnie stawiane stronom www zgodnie z obowiązującymi trendami i standardami.

Projektowanie stron internetowych odbywa się w tym przypadku pod konkretną firmę, dostosowując szatę graficzną strony, rodzaj oraz sposób zamieszczonych informacji pod kątem grupy docelowej – potencjalnych klientów. Strona www stworzona na zlecenie będzie profesjonalna oraz funkcjonalna, co pozytywnie wpłynie na budowanie danej marki. Podniesie jej prestiż. Ponadto strony tworzone na zlecenie są zoptymalizowane pod kątem Google, co znacznie ułatwia jej pozycjonowanie.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio