Strona główna » Wszystko co należy wiedzieć o naklejkach na podłogę.
Technologia

Wszystko co należy wiedzieć o naklejkach na podłogę.

Umieszczanie naklejek na podłodze – Brooklyn to bardzo ciekawy sposób na aranżację nowoczesnego wnętrza, który z dnia na dzień zyskuje na popularności. Zanim jednak zostanie podjęta ostateczna decyzja o naklejeniu danego motywu, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat umieszczania naklejek na podłodze – Brooklyn.

Projekt i druk.

Naklejki na podłogę – Brooklyn wykonywane są na podstawie wcześniejszego projektu, który powinien uwzględniać ewentualne spadki, jeśli chodzi natomiast o kolory, to w zasadzie nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń. Maksymalna szerokość takiej naklejki wynosi ok. 120 cm natomiast jeśli chodzi o długość, to może być ona dowolna. Najważniejszy jest jednak fakt, iż naklejka na podłogę – Brooklyn może być w dowolnym kształcie co dla wielu osób ma bardzo duże znaczenie.

Materiał i ścieralność.

Naklejki charakteryzują się matową powierzchnią, gdyż ma to bezpośredni związek z zabezpieczeniem laminatem. Warto wiedzieć przede wszystkim o tym, że laminat strukturalny, który służy do produkcji naklejek podłogowych sprawia, iż naklejka na podłogę – Brooklyn jest odporniejsza na ścieranie, a do tego wykazuje antypoślizgowe właściwości. Wiele osób obawia się jednak, że zmatowienie powłoki naklejki powoduje zmniejszenie intensywności zastosowanego tuszu, przez co kolory są mało wyraziste, jednak nic takiego się nie dzieje, a więc nie ma tak naprawdę czym się przejmować.
Jeśli chodzi natomiast o ścieralność, to oczywiście każda naklejka na podłogę narażona jest na działanie różnych czynników mechanicznych, jednak w przypadku zastosowania laminatu strukturalnego takie ryzyko praktycznie nie występuje. Oczywiście taka naklejka nie będzie służyła przez bardzo długi czas, gdyż jest to niemożliwe, jednak przez okres około 6 miesięcy nie powinno się z nią nic złego dziać.

Czy naklejka będzie się odklejać?

Naklejka, która została w prawidłowy sposób naklejona na podłogę, nie ma prawa samoistnie się odkleić, dlatego niezwykle istotne jest jej prawidłowe naklejenie na podłogę.
Jeżeli zainteresował Cię artykuł koniecznie sprawdź stronę naklejki na podłogę – Brooklyn