Strona główna » Wybieramy drukarkę, na co zwrócić uwagę?
Technologia

Wybieramy drukarkę, na co zwrócić uwagę?

Zakup drukarki powinien być dobrze przemyślany, a mianowicie dobrany do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Obecnie nie ma z tym większego problemu, gdyż mamy do dyspozycji szeroki wachlarz wyboru. Okazuje się, że w niektórych modelach nie ma możliwości stosowania tonera do drukarki innego, niż oryginalnego, którego cena wiąże się ze sporym wydatkiem. Na jaką drukarkę więc postawić?

Zakup drukarki – na co zwrócić uwagę?

Na wstępie warto zaznaczyć, że w przypadku zakupu nowego urządzenia w większości przypadków toner do drukarki nie jest w pełni napełniony. Trzeba więc będzie już niedługo wydać dodatkową sumę na zakup tuszy. Oczywiście istnieje możliwość napełnienia oryginalnego tonera do drukarki czy też kupienie zamiennika. Jednak są to alternatywy, które zwykle powodują utratę gwarancji producenta, gdyż uzna on po prostu, że przyczyną usterki jest stosowanie niewłaściwego tuszu.
Podczas zakupu warto zwracać uwagę nie tylko na cenę samego urządzenia, ale także na jakość druku oraz koszty eksploatacyjne. Zdarza się, że w przypadku tanich drukarek o całkiem dobrych parametrach koszty jej eksploatacji będą naprawdę spore. W przypadku częstego drukowania lepiej postawić na urządzenia ekonomiczne, nawet jeśli cena drukarki będzie wyższa. Oprócz samej ceny tuszu czy tonera, trzeba wziąć pod ich wydajność oraz jakość wydruku. W przypadku niskiej jakości zamienników trzeba liczyć się z gorszą jakością drukowanych zdjęć i dokumentów. Dodatkowo tańsze tonery mogą być mniej wydajne, przez co wcale nie zaoszczędzimy, gdyż przyjdzie nam wymieniać toner do drukarki znacznie częściej.

Czym się kierować?

Drukarka powinna być użyteczna i funkcjonalna, więc nie ma co zaczynać swoich poszukiwań od tego, co nam wpadnie akurat w oko podczas chodzenia między regałami sklepowymi. Należy kierować się parametrami. Sprawdźmy więc przed zakupem rodzaj tonera do drukarki. Na podstawie rodzaju tonera czy tuszu, jaki dany model używa, można ocenić jego wydajność. Zwróćmy też uwagę na cenę nowego tuszu oraz regenerowanego tonera do drukarki. Warto też przeliczyć koszt wydruku pojedynczej strony, dzięki czemu będziemy mieć konkretne porównanie, co z kolei pomoże wybrać najekonomiczniejsze urządzenie z dostępnej oferty. Sprawdźmy także, ile kosztuje nowy tusz do samodzielnego napełniania. Godne polecenia są drukarki mogące pomieścić co najmniej 20 ml tuszu.
Tak więc nie ma co się łaszczyć na stosunkowo tanie drukarki, które dzisiaj bardzo łatwo jest dostać za naprawdę niewielkie pieniądze. Jednak po wydrukowania zaledwie stu stron przyjdzie nam wymienić tonery czy tusze, co wielu przypadkach wiąże się z koniecznością wydania kwoty, którą można porównać do kosztów zakupienia nowej drukarki. Dlatego też niezwykle istotne jest oszacowanie wszystkich kosztów w celu wybrania najkorzystniejszej oferty.
Źródło artykułu: Print24