Strona główna » Wybieramy kask do jazdy konnej!
Ciekawe

Wybieramy kask do jazdy konnej!

Jazda konna to sport uznawany za ogólnorozwojowy – szukając dyscypliny dla siebie warto zainteresować się tym zajęciem i sprawdzić, czy w okolicy znajduje się stajnia z możliwością zatrudnienia instruktora. Elementem, o którym musimy koniecznie pamiętać podczas jazd jest kask do jazdy konnej. Jak dobrać kask do siebie? Czy materiały mają znaczenie?

Jak skonstruowany jest kask do jazdy konnej?

Nowoczesny kask do jazdy konnej to przedmiot niezbędny podczas jazdy – chroni naszą głowę w trakcie upadku. Kaski jeździeckie tworzone są z materiałów wysoce odpornych na odkształcenia, zarysowania. Kask do jazdy konnej jest odpowiednio profilowany, jego wnętrze wypełniają miękkie pianki i tkaniny, aby podczas treningu jeździeckiego nie uwierał on głowy. Kupując kask do jazdy konnej pamiętajmy o tym, że musi być on idealnie dopasowany – kaski dostępne są w różnych rozmiarach. Przed kupnem warto przymierzyć przynajmniej kilka kasków – idealnie leżący kask nie uwiera, nie jest zbyt luźny czy ciasny. Paski przy kasku musimy ustawić pod siebie i zapiąć je pod szyją – niezapięty kask nie ochroni naszej głowy podczas upadku. Kaski wyposażone są również w niewielkie daszki, których zadaniem jest ochrona naszych oczu przed promieniowaniem słonecznym.

Kask do jazdy konnej i bryczesy

Kompletując strój do jazdy konnej pamiętajmy o tym, że podstawą jest bezpieczeństwo, ale i komfort. Decydując się na regularne jazdy wybierzmy bryczesy – wygodne spodnie jeździeckie. Bryczesy tworzone są z tkanin odpornych na ścieranie, wnikanie brudu. Elastyczne włókna pozwalają na zachowanie komfortu jazdy. Dobór tkanin nie jest przypadkowy – materiał powinien pozwalać na swobodne wentylowanie skóry. Bryczesy posiadają dodatkowe kieszenie i leje – zadaniem tych ostatnich jest zapewnienie lepszej przyczepności do siodła.