Strona główna » Wybieramy wygodny ubiór jeździecki – HKM bryczesy
Ciekawe

Wybieramy wygodny ubiór jeździecki – HKM bryczesy

 

Wygodny strój jeździecki nie krępuje ruchów, wspiera nasz ciało i nie powoduje obtarć – przekonują trenerzy i projektanci odzieży jeździeckiej. Jednym z elementów niezbędnych podczas jazd są bryczesy. Na polskim rynku znajdziemy ich szeroki wybór, jednak jednymi z najchętniej kupowanych są HKM bryczesy. Dlaczego?

HKM bryczesy tworzone z materiałów o wysokiej odporności na ścieranie

Idealne spodnie jeździeckie powinny być wygodne, elastycznie, nie powinny krępować ruchów ani powodować obtarć na naszej skórze. Wśród najczęściej rekomendowanych wymienia się dzisiaj HKM bryczesy – są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, a dodatkowo dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów. Producent proponuje modele zarówno dla pań, panów, jak i młodzieży czy dzieci. HKM bryczesy tworzone są z przewiewnych, ale i trwałych tkanin – najczęściej jest to połączenie włókien syntetycznych z domieszką bawełny. Taka mieszanka sprawia, że materiał jest elastyczny, odporny na ścieranie czy wnikanie brudu. Zaletą takich tkanin jest możliwość odprowadzania wilgoci na zewnątrz – to ważne szczególnie podczas treningów odbywających się w upalne dni. HKM bryczesy uzupełnione są również o tzw. lej – jest to specjalnie zaprojektowany pas materiału, którego zadaniem jest lepsze utrzymywanie jeźdźca w siodle, zapewnienie mu lepszej przyczepności, co przekłada się na większą pewność podczas wykonywania konkretnych manewrów podczas jazdy konnej.

Jak dobierać HKM bryczesy?

Aby wybrać odpowiednie bryczesy koniecznie kierujmy się naszym rozmiarem spodni noszonym na co dzień. Pamiętajmy, że bryczesy powinny przylegać do skóry, nie powinny być luźne. Projektanci zaproponowali bryczesy z wykorzystaniem dodatkowych gum i przeszyć, które pozwalają na nieznaczne rozciąganie materiałów.