Strona główna » Wybór fotobudki na wesele – kilka porad
Biznes

Wybór fotobudki na wesele – kilka porad

Wynajęcie fotobudek weselnych to dziś prawdziwy hit. Nowożeńcy starają się w ten sposób sprawić, aby ich przyjęcie ślubne było jeszcze bardziej ciekawe i dostarczało ogromu rozrywki przybyłym gościom. Poniżej garść porad odnośnie wynajęcia takiego urządzenia.

Wynajęcie fotobudek weselnych to dziś prawdziwy hit. Nowożeńcy starają się w ten sposób sprawić, aby ich przyjęcie ślubne było jeszcze bardziej ciekawe i dostarczało ogromu rozrywki przybyłym gościom. Poniżej garść porad odnośnie wynajęcia takiego urządzenia.

Czas i miejsce

Pierwsza sprawa to ustalenie, na jak długo potrzebna będzie fotobudka. Wszystko zależy tu od charakteru wesela. Zwykle są to imprezy całonocne, ale zdarza się, że część par organizuje jedynie przyjęcia obiadowe połączone z kolacją, które nie trwają tak długo. Wiadomo też, że fotobudka nie jest potrzebna przez całą imprezę. Możliwość wynajmu takiej atrakcji na np. 2 lub 4 godziny to duże udogodnienie, które pozwala zminimalizować koszty.

Zwykle zalecane jest udostępnienie fotobudki dopiero po jakimś czasie od momentu rozpoczęcia zabawy. Jeśli więc sprzęt ma pojawić się tylko na części uroczystości, wówczas lepiej zaczekać, pozwalając gościom na rozkręcenie się i nabranie chęci udziału w takiej rozrywce. Warto zastanowić się również nad wyborem miejsca. Na zainstalowanie fotobudki trzeba przeznaczyć około 9m². Na pewno obiekt powinien stać na uboczu, aby nie przeszkadzać w zabawie, a jednocześnie nie może być przesadnie ukryty – w przeciwnym razie goście nie zwrócą na niego uwagi.

Tło i gadżety

Kolejna rzecz to wybór tła. Tu firmy wynajmujące fotobudki oferują różne rodzaje – od kolorowych, po klasyczne białe. Część proponuje również greenscreeny lub szeroka gamę rozmaitych wzorów. Ilość opcji sprawia, że każda para może dobrać takie tło fotobudki, jakie najbardziej pasuje do stylu i kolorystyki imprezy lub po prostu do indywidualnych upodobań. Trzeba pamiętać, że dobrze dobrane tło ma duże znaczenie dla ostatecznego efektu, jaki widoczny będzie na zdjęciach.

Poza tłem ważne są też gadżety. Fotobudka to miejsce, w którym powinien znajdować się zestaw akcesoriów w postaci np. zabawnych napisów, masek, przebrań, peruk czy wąsów. Dzięki nim zdjęcia nabierają humoru, stają się oryginalne i niepowtarzalne. Warto dopytać o to firmę, która wynajmuje fotobudki.

Współpraca z firmą

Ostatnia sprawa przy wyborze fotobudki to łatwość współpracy z firmą wynajmującą sprzęt. Jeśli od początku kontakt jest trudny, a obsługa nie chce odpowiadać na pytania klienta, lepiej zmienić usługodawcę. Fotobudki oferuje dziś tak wiele firm, że lepiej postawić na kogoś, z kim już na starcie dobrze się współpracuje.

Jak znaleźć ciekawą ofertę? Można poszukać w sieci, zasugerować się poleceniami znajomych lub opiniami innych klientów. Przy rozmowach z przedstawicielem firmy należy dopytać o umowę i wystawienie faktury za usługę. Dzięki temu ma się pewność, że całość jest legalna i bezpieczna dla obu stron.