Strona główna » Wybuduj własny dom nie wydając majątku!
Dom i Wnętrze

Wybuduj własny dom nie wydając majątku!

Budowa domu jednorodzinnego kojarzona jest przede wszystkim z długim czasem wznoszenia budowli oraz olbrzymimi kosztami. Mimo tego coraz więcej Polaków decyduje się na własny dom jednorodzinny, gdyż jest on dla nich kwintesencją prywatności, możliwością poszerzenia sfery prywatnej. Domy takie umożliwiają również korzystanie z ogrodu, przebywanie bliżej natury. W Polsce do niedawna budowano jedynie domu murowane. Jak ten temat wygląda dzisiaj?

Postaw na dom drewniany całoroczny!

Ciekawa alternatywą dla domów murowanych, która dostępna jest od kilku lat w Polsce, jest możliwość wybudowania domu drewnianego całorocznego. Ten rodzaj budownictwa zdobywa w naszym kraju coraz więcej zwolenników. Domy drewniane całoroczne są nie tylko tańsze – ich budowa trwa nie dłużej niż pół roku! Tanie projekty domów drewnianych znajdziemy u producentów. Oferują oni zazwyczaj kilkadziesiąt projektów domów parterowych i piętrowych z możliwością zabudowy poddasza. Projekty uwzględniają również garaże lub podjazdy. Podstawowym budulcem domu drewnianego jest oczywiście drewno – wykorzystanie go sprawia, że budowę można rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku. Jednym elementem murowanym domu są fundamenty. Samo drewno jest odpowiednio selekcjonowane, musi spełniać liczne wymogi, kolejno jest impregnowane.

Jakie są koszty wybudowania domu drewnianego?

Budowa domu drewnianego całorocznego jest tańsza o ok. 30-35% niż budowa takiego samego domu metodami tradycyjnymi. Firmy oferujące budowę domu drewnianego zobowiązują się do wybudowania domu w stanie surowym w okresie do 3-4 miesięcy lub w stanie deweloperskim do 5-6 miesięcy. Klient może również dokupić dodatkowe usługi, takie jak kafelkowanie, malowanie, instalacja kominka czy założenie schodów.