Strona główna » Wycieczka na Machu Picchu – jesienią najlepsza pora. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?
Turystyka

Wycieczka na Machu Picchu – jesienią najlepsza pora. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Odkryte w 1911 roku Machu Picchu do dziś robi ogromne wrażenie. Osoby, które odwiedzają je po raz pierwszy, przecierają oczy ze zdumienia. Co powinieneś wiedzieć o legendarnym mieście Inków, zanim wyruszysz w drogę?
Machu Picchu to jeden z siedmiu cudów świata i jednocześnie największy zabytek Peru. Zaginione miasto położone nad Aquas Calientes, 112 km na północny-zachód od byłej stolicy Państwa Inków, Cuzco. Machu Picchu położone jest na wysokości 2090-2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich.  Na Machu Picchu pięknie jest spojrzeć ze wzgórza Wayna Picchu. Pamiętajmy, że na górę wpuszczanych jest jedynie pierwsze 200 osób, które danego dnia ustawią się pod bramkami do zabytku. Dlaczego?
W związku z pogarszającym się stanem Machu Picchu Światowy Fundusz Zabytków wpisał je na listę zagrożonych obiektów. Ograniczono również liczbę turystów do 2,5 tys. dziennie. Wszystko po to, aby ochronić zaginione miasto – w dodatku nieprawidłowo zabezpieczone – przed zadeptaniem. Co jednak na to władze Peru? Wbrew alarmom rozpoczęły budowę portu lotniczego w Chinchero (niedaleko Cuzco), co ułatwi turystom dostęp do zaginionego miasta. Sceptycy wróżą, że Machu Picchu zniknie w 2017 roku.
Machu picchu wycieczka to niewątpliwie jeden z najważniejszych obiektów peruwiańskiej turystyki. Praktycznie każdy obcokrajowiec zostawia w tym miejscu kilkaset dolarów. Nawet na przełomie lutego i marca, kiedy w Andach panuje sezon deszczowy, ilość odwiedzających to miejsce „gringos” jest zatrważająca.
 

SÚPRAVA ZÁHRADNÉHO NÁBYTKU - RATAN V MODERNEJ ZÁHRADE Prestrešenie terasy - doprajte si pohodlie Záhradné ratanové kreslá