Strona główna » Wygrać z alergią na nikiel
Zdrowie i Uroda

Wygrać z alergią na nikiel

Coraz więcej osób każdego dnia zmaga się z alergią na nikiel. Ten metal znajduje się w wielu rzeczach, bez których po prostu nie sposób żyć, jak: naczynia, sprzęt AGD, sztućce, biżuteria, części ubrań, narzędzia, monety. Nie można pozbyć się tych wszystkich rzeczy ze swojego otoczenia. Jednocześnie częsta ekspozycja na uwalniające się jony tego metalu dla wielu osób oznacza koszmar w postaci kontaktowego zapalenia skóry.

Odzyskać zdrową skórę

Osoby, których nie dotyczą problemy skórne, nie zdają sobie sprawy, jak przykre są zmiany skórne wywołane przez ekspozycję na nikiel. Pieczenie, swędzenie, łuszczenie się naskórka, zaczerwienienie – jeśli jesteśmy skazani na takie doświadczenia, czujemy się fatalnie.
Czy tak musi pozostać? Na alergiananikiel.pl przekonamy się, że unikatowe produkty kosmetyczne i farmaceutyczne pomogą nam wygrać z alergią na nikiel. KF Niccolum proponuje preparaty znajdujące się na pograniczu kosmetyku i farmaceutyku. Oferowane przez nich produkty są całkowicie nietoksyczne i bezpieczne dla organizmu człowieka. Jeśli szukamy sposobów na to, jak leczyć alergię niklową, to preparaty barierowe w postaci kremów, żelów i maści okażą się najlepszym środkiem.

Siła preparatów barierowych

Najlepszym sposobem ochrony przed działaniem niklu są wprawdzie preparaty barierowe, ale one także muszą spełniać określone kryteria, żeby zapewniły pożądane działanie. Większość dostępnych w tym zakresie produktów opiera się na zbyt małych, nieodpowiednio dobranych molekułach, które mogą penetrować do wnętrza skóry w kompleksie z metalem, powodując powstanie odczynu alergicznego. Niektóre związki używane w tych preparatach wykazują nawet działanie toksyczne. Dlatego trzeba wybierać najlepsze preparaty barierowe. Takie jak nowa linia kosmeceutyków zaprojektowana w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym KF Niccolum.