Strona główna » Wymagania jakościowe idą w parze z czystością hali
Technologia

Wymagania jakościowe idą w parze z czystością hali

Audyt systemu zarządzania jakością z reguły idzie w parze z wymaganiami, którym podlega nasz produkt. Niestety nie można sprzedawać wyrobów medycznych, czy żywności bez odpowiednich certyfikacji. To wiąże się z kosztem i regularnym czyszczeniem całej hali produkcyjnej.

Naszym zdaniem bardzo ważne jest regularne czyszczenie kompleksu, bo wtedy utrzymana jest tak zwana ciągłość czystości. Mycie powierzchni powinno być na stale wpisane do harmonogramu. Ważne aby firma zajmująca się czynnościom oferowała doczyszczanie na zawołanie – w przypadku gdy na przykład zdarzy się wypadek w dużym zabrudzeniem.

Stała kontrola jakości pozwala zmniejszyć koszty

Regularne czyszczenie jest znacznie tańsze niż wykonywanie tej czynności sporadycznie, gdy zabrudzenia są już duże i należy je usuwać z wykorzystaniem cięższego sprzętu, większego stężenia w chemii i wyższego wysiłku.

Współpracująca z nami firma zdradziła nam, że koszt umycia wielkich zabrudzeń może być sześciokrotnie wyższy od corocznego lub co paro-miesięcznego mycia. Oczywiście wszystko zależy tutaj od specyfiki hali przemysłowej i jej działania.

Warto wskazać firmy, które oferują usługi czyszczenia hal produkcyjnych

Kompleksowe czyszczenie jest wymagające dlatego najwięcej problemów sprawi umówienie się z daną firmą na realizację czyszczenia. Powinna ona dać gwarancję swojej usługi, do tego nie można tutaj też spodziewać się najniższej ceny.

Warto też wybrać firmę, której zależy na stałej realizacji tego typu zleceń – dla nich jest to z jednej strony łatwy pieniądz, a my możemy liczyć na rabaty i zaufać ich zaangażowaniu.