Strona główna » Wypad w góry = zero nudy!
Ciekawe

Wypad w góry = zero nudy!

Jako Polacy zwykle mamy tendencję do wybierania jednego, konkretnego miejsca na wszystkie nasze wyjazdy – czy to w kwestii ferii w górach czy to w kwestii urlopu nad morzem. To jednak prędzej czy później musi nas znudzić – tak jak w codziennym życiu nudzą nas w końcu wciąż powtarzane czynności, ta sama praca czy ten sam kolor farby na ścianach. Można to zdecydowanie inaczej rozwiązać, aby nuda nigdy nie gościła w twoim domu.

Wybieraj ciekawe miejsca

Nawet jeśli lubicie z rodziną jeździć jedynie w góry, zawsze wybierajcie różnorodne pasma, znajdujące się w rożnych częściach Polski – będziecie wtedy wiedzieć, czego gdzie się można spodziewać i w oparciu o tę wiedzę planować kolejne wyjazdy. Szukajcie nie tylko najpopularniejszych miejsc i kurortów – te mniejsze często oferują znacznie więcej w zdecydowanie niższej cenie. Nie nastawiajcie się jedynie na stoki i szlaki, nawet jeśli głównie dla nich jedziecie w góry – miejscowości takie jak na przykład Karpacz mają do zaoferowania znacznie więcej, na przykład zabytkowe pałacyki czy ruiny zamków sprzed wielu wieków, owiane tajemnicami.

Co z noclegiem?

W takich miasteczkach jak Karpacz noclegi wcale nie są problemem – nie brakuje tutaj naprawdę malowniczych pensjonatów, w których można znaleźć przestronne pokoje, często wspólną kuchnię do dyspozycji gości oraz nawet zabiegi pielęgnacyjne SPA, jeśli tylko dobrze poszukać.