Strona główna » Wyposażenie gabinetu stomatologicznego
Biznes

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego

Współcześnie gabinety stomatologiczne wyglądają całkowicie inaczej niż jeszcze dwadzieścia-trzydzieści lat temu. Obecnie gabinety mogą pochwalić się niezwykle nowoczesnym wyposażeniem, eleganckimi meblami i nierzadko ciekawym designem. Ich urządzaniem zajmuje się sam stomatologa, ale też pomoc stomatologiczna. Co powinno znaleźć się w profesjonalnym gabinecie lekarskim? Oto kilka wskazówek.

Fotel, krzesło obrotowe…

Standardowe wyposażenie gabinetów lekarskich to oczywiście fotel stomatologiczny. Obecnie ich dostarczaniem zajmują się wyspecjalizowane firmy, które nie tylko zapewniają nowoczesne rozwiązania medyczne, ale i gwarancję na wiele lat użytkowania oferowanego produktu, Fotele posiadają tapicerkę wykonaną z trwałego i odpornego na ścieranie materiału, powinny być również regulowane – ważne jest, aby pacjent był ułożony tak, by lekarzowi było wygodnie operować narzędziami podczas wykonywania konkretnych czynności. Fotele podpinane są do prądu oraz podajnika wody – wszystko po to, aby lekarz mógł szybko i sprawnie przeprowadzić zabieg.
Obok fotela obowiązkowo musi znajdować się krzesło obrotowe dla lekarza – jego wybór jest istotny, gdyż powinno ono pozwalać na swobodę ruchów, możliwość obracania się. Stomatolodzy najczęściej stawiają na fotele obrotowe.
W gabinecie nie może zabraknąć również biurka i wygodnego krzesła, szaf na dokumentację czy niezbędne przybory.

Tablice informacyjne

Aby podkreślić profesjonalizm gabinetu konieczne jest stosowanie tablic edukacyjnych na ścianach – powinny one dotyczyć przede wszystkim stosowania odpowiednich past do zębów i technik szczotkowania. Tablice będą przydatne kiedy lekarz będzie gościł w gabinecie mniejszych pacjentów. Przy pomocy tablic znacznie łatwiej przyjdzie mu tłumaczyć, jak istotny jest prawidłowy ruch szczoteczką podczas mycia.