Strona główna » Wypożyczenie samochodu na Śląsku
Ciekawe

Wypożyczenie samochodu na Śląsku

Na Śląsku tak jak i w całej Polsce coraz modniejsze stają się ostatnio wypożyczalnie samochodowe, które oferują swoim klientom różnej jakości pojazdy do prywatnego lub komercyjnego użytku. Z tego typu rozwiązań często korzystają osoby przyjezdne, planujące zatrzymać się parę dni w danej miejscowości.
Dzisiaj wypożyczenie samochodów w Katowicach jest możliwe dzięki wielu firmom prowadzącym tego typu usługę, zarówno w centrum miasta jak i na jego obrzeżach. Dodatkowo wypożyczalnie samochodów na lotnisku Pyrzowice pozwalają na podstawienie zarezerwowanego wcześniej samochodu na parking obok płyty lotniska.

Na co warto zwrócić uwagę wynajmując samochód?

Przede wszystkim należy sprawdzić czy auto posiada ważny przegląd i pakiet ubezpieczeń OC i AC. Zdarza się, że samochody mają ubezpieczone jedynie OC. Warto to sprawdzić przed rezerwacją, gdyż w razie niespodziewanej stłuczki możemy zostać pociągnięci do zapłaty za szkodę.
Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę to nałożony na nas limit kilometrów, którego nie możemy przekroczyć podczas trwania doby, a także czy prowadzenie samochodu jest możliwe tylko przez naszą osobę.
Za nietrzymanie się poszczególnych wytycznych firma może nałożyć na nas karę lub też ściągnąć odpowiednią kwotę z wpłaconej przez nas kaucji.

Samochód na święta

Ponieważ w ostatnim czasie duża część naszego społeczeństwa wyjechała za granicę w celach zarobkowych, właściciele wypożyczalni wychodzą na przeciw ich potrzebom. Gdy osoby te wracają do domu na święta lub weekend często nie mają samochodu, którym mogliby się poruszać. Nowoczesna wypożyczalnia samochodów daje możliwość rozwiązania tego motoryzacyjnego problemu. Wystarczy wejść na stronę internetową jednej z nich i zarezerwować odpowiadający nam cenowo i jakościowo samochód, który będziemy mieli do dyspozycji na cały okres świąt.

za10froszy.pl holard.net