Strona główna » Wyprawa do Holandii – co warto zobaczyć w tym kraju?
Turystyka

Wyprawa do Holandii – co warto zobaczyć w tym kraju?

Holandia jest jednym z najmniejszych krajów w Europie – położona na terenach nizinnych, znana jest przede wszystkim z charakterystycznych wiatraków oraz pól obsianych różnokolorowymi tulipanami. Zwiedzanie tego niewielkiego kraju może jednak zająć nam nieco czasu – wszystko za sprawą licznych zabytków oraz wspaniałych miast o interesującej historii. Co warto zobaczyć w Holandii?
Holandia bezsprzecznie kojarzona jest z Amsterdamem – to piękne miasto znane jest przede wszystkim z licznych kanałów, którymi poruszają się liczne barki, również te z turystami. Amsterdam najlepiej zwiedzać wiosną, kiedy tutejsza przyroda rozkwita i kiedy brak tu tłumów turystów z całego świata. Istotne jest również to, że wiosną temperatura pozwoli nam czuć się wygodnie i komfortowo. W Amsterdamie z pewnością warto zobaczyć plac Dam, jak i dzielnicę czerwonych latarni.

Co poza Amsterdamem?

Będąc w Holandii nie sposób ominąć takie miasta jak Haga czy Gouda. Szczególnie to drugie powinno być nam znane – to właśnie tam produkowane są najlepsze sery na świecie! Podróżując po Holandii koniecznie zwracajmy uwagę na wspaniałe pola tulipanów – kwitną one przez większą część roku.
Szukasz transportu do Holandii? Wybierz naszą ofertę – bus holandia łódź.