Strona główna » Za co pokochaliśmy technorattan?
Dom i Wnętrze

Za co pokochaliśmy technorattan?

Przyglądając się modnym ogrodowym aranżacjom prezentowanym na internetowych portalach albo w prasie, nie sposób nie zauważyć, co zdominowało wystrój większości z nich – meble  z technorattanu. Pleciona sofa albo fotele są pozycjami obowiązkowymi w ogrodzie każdego trendsettera i miłośnika designu. Czym jest technorattan i dlaczego tak bardzo go pokochaliśmy? Sprawdź!

Solidny i delikatny

Technorattan, inaczej zwany eko-rattanem lub polirattanem, jest syntetyczną wersją materiału pozyskiwanego z pni palm rotangowych – rattanu. Ulepszona przez człowieka wersja naturalnej substancji do złudzenia przypomina swój pierwowzór, jednak wykazuje duże lepsze właściwości użytkowe. Zwarta, nieporowata struktura jest szczelną barierą dla zanieczyszczeń i wilgoci, które nie wsiąkają do mebli. Ponadto, technorattan jest w pełni odporny na działanie czynników pogodowych, takich jak opady, promieniowanie UV i skrajne temperatury, dzięki czemu meble zachowują nienaruszoną formę przez długie lata (szacuje się, że żywotność technorrattanowego umeblowania wynosi aż 15 lat). W porównaniu do innych mebli, modele z rattanu syntetycznego nie wymagają impregnacji ani stosowania szczególnych zabezpieczeń. Aby usunąć z nich wszelkie zabrudzenia, wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką.

Nie tylko walory użytkowe

Rosnące zainteresowanie technorattanem sprawiło, że oferta mebli wykonanych z tego tworzywa jest naprawdę szeroka. Możemy wybierać spośród tradycyjnych modeli, takich jak krzesła, stoły czy fotele, lub postawić na niebanalne rozwiązania – modułowe sofy albo głębokie, wygodne huśtawki. Designerskie meble ogrodowe urzekają wzornictwem, które znacznie odbiega od wszechobecnego standardu – prosta, minimalistyczna linia i ciekawe rozwiązania sprawiają, że każdy pojedynczy mebel staje się stylową ozdobą przestrzeni.