Strona główna » Zabawki drewniane dla dzieci
Ciekawe

Zabawki drewniane dla dzieci

Popularność zabawek drewnianych w ostatnich latach widocznie wzrosła. Nie powinno to dziwić: zabawki te są ekologiczne, bezpieczne dla dziecka, pokryte nietoksycznymi lakierami. Zabawki drewniane są niezwykle odporne na uszkodzenia, zarysowania. To sprawia, że zabawki będą towarzyszyć dziecku przez wiele lat.

Na polskim rynku nie brak zabawek drewnianych, przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Dodatkowo wiele z nich ma charakter edukacyjny, dzięki czemu uczy się poprzez zabawę.
Jakie zabawki wybierać dla naszych dzieci?

Dla dziewczynek

Producenci zabawek drewnianych proponują dla dziewczynek wózki dla lalek, chodziki, niewielkie kuchenki ze stołami i przyborami kuchennymi, klocki. Młode damy mogą bawić się także zestawami koralików drewnianych, które należy nanizać na sznurki. Taka zabawa pozwala na rozwijanie umiejętności manualnych u dziecka. W ofercie producentów nie brak także w pełni wyposażonych domków dla lalek, do których można dokupować kolejne elementy wyposażenia. W domkach mogą zamieszkać niewielkie laleczki, również wykonane między innymi z drewna.

Dla chłopców

Wśród drewnianych zabawek wiele jest takich, które z pewnością ucieszą także chłopców. Najlepszym przykładem jest kolejka drewniana. Najczęściej producenci oferują zestaw dodatków, które można kupować stopniowo i uzupełniać kolekcję dziecka. Zazwyczaj są to dodatkowe zwrotnice, postacie, elementy wyposażenia terenu, mosty, tunele. Wśród innych zabawek dla chłopców wymienia się samochodziki, samoloty, ciężarówki. Mogą one posiadać ruchome części.

Dla najmłodszych

Również dla najmłodszych przeznaczone są zabawki wykonane z drewna. Należy jednak pamiętać, że niewielkie elementy mogą zostać połknięte przez dziecko. Dla siedzi siadających przeznaczone są niewielkie namioty z wiszącymi, drewnianymi elementami.