Strona główna » Zabiegi kosmetyczne, za które Twoje dłonie Ci podziękują
Ciekawe

Zabiegi kosmetyczne, za które Twoje dłonie Ci podziękują

Powszechnie uważa się, że dłonie są wizytówką kobiety. Podobnie jak szyja zdradzają one niezauważalnie nasz wiek. Odpowiednio nawilżone mogą olśniewać swoim wyglądem przez lata. W związku z pełnioną funkcją, stale narażone są na trudne warunki atmosferyczne, urazy mechaniczne, a także kontakt z drobnoustrojami. Właściwe zabiegi kosmetyczne warto rozpocząć już teraz.

Po pierwsze złuszczanie

Pokrywający skórę dłoni naskórek pod wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych (np. urazów mechanicznych, zimna, ciężkiej pracy) zaczyna grubieć i nieestetycznie się łuszczyć. Ponadto skóra staje się sucha i szorstka, co jest powodem dyskomfortu odczuwanego podczas dotykania innych osób.
Raz w tygodniu warto zaaplikować im peeling cukrowy. Jego solna odmiana nie jest wskazana ze względu na ryzyko wystąpienia drobnych mikrourazów w obrębie dłoni. W tym przypadku możemy skorzystać z szerokiej gamy produktów dostępnych na sklepowych półkach, bądź sami przygotować interesujący nas produkt. Kilka łyżek grubego cukru, 4 krople olejku eterycznego, a także odrobina oleju kokosowego potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Po drugie odżywianie

Zniszczone ciężką pracą ręce warto poddać zabiegom kosmetycznym z użyciem koziego mleka i miodu. Zawarte w tych produktach proteiny odbudują zniszczoną skórę, a ponadto odżywią naskórek i otaczające go tkanki. Podobne działanie wykazuje masło shea.
Maskę odżywiającą najlepiej aplikować wieczorem, tak by miała ona szansę zadziałać. Na poddanych peelingowi dłoniach dokładnie rozsmarujmy maskę i dajmy jej chwilę na przeniknięcie w głąb skóry. Drugi wariant zabiegu kosmetycznego zakłada założenie bawełnianych rękawiczek i pozostawienie rąk wraz z maseczką na noc. Każda z tych metod jest właściwa i jej użycie zależy jedynie od nas samych.

Jako ostatnie nawilżanie

Nawilżanie podobnie jak odżywianie powinno stać się nieodłącznym elementem rytuałów pielęgnacyjnych, którym poddawane są nasze dłonie. Nawilżanie ze względu na swoją funkcję powinno być wykonywane jako ostatnie. Oczyszczona z obumarłego naskórka, a także odżywiona dzięki masce skóra łatwiej wchłonie porcję nawilżającego kremu do rąk.
Oprócz drogeryjnych specyfików jako produkty nawilżające stosować można różnego rodzaju oleje i masła. Na szczególną uwagę zasługuje olej kokosowy, bez którego zabiegi kosmetyczne nie mogłyby istnieć. Masło shea i masło macadamia również mu w swym działaniu nie ustępują.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologii Esteti Med