Strona główna » Zadaszenia tarasów – jaki rodzaj tarasoli wybrać?
Dom i Wnętrze

Zadaszenia tarasów – jaki rodzaj tarasoli wybrać?

Szukając idealnego miejsca na wypoczynek blisko natury warto wybrać… własny taras. Coraz częściej widzimy potencjał tkwiący w przydomowych tarasach czy ogrodach. Wystarczy nieco czasu i cierpliwości, aby takie miejsce zmienić nie do poznania. Jakie rozwiązania są rekomendowane przez architektów i producentów?

Meble, dodatki, zadaszenia tarasów

Elementem, który kupujemy na taras w pierwszej kolejności, są meble – ich szeroki wybór zapewnią nam producenci mebli outdoorowych. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe i rotangowe, często uzupełnia się je poduszkami i pledami.

Chcąc zaprojektować miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będą wszyscy domownicy, warto zastanowić się nad zadaszeniem tarasu w formie tarasoli. Zadaszenia tarasów to klasyczne rozwiązanie w nowoczesnej formie – tarasole zapewnią nam cień, pozwolą na odpoczynek w przyjemnej atmosferze, ochronią nas również przed niespodziewanym deszczem. Jak to możliwe?

Jak konstruowane są tarasole?

Konstrukcja tarasoli wykorzystuje wysokiej jakości materiały zabezpieczone przed wilgocią i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Konstrukcja wykonana jest z elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Ich kolor wybiera kupujący mając do dyspozycji szeroką paletę klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji znajduje się ukryty system odprowadzania wody. Dachy tarasoli wykonywane są z aluminiowych listew oraz z tkanin technicznych – wszystko zależy od wybranego modelu. Dachy tarasoli są ruchome – oznacza to, że użytkownik sam decyduje o ich ustawieniu i o tym jak wiele światła wpada pod tarasolę. Rozkładając tarasolę możemy mieć pewność, że skutecznie ochroni nas ona przed deszczem. Dachy tarasoli nie nagrzewają się – oznacza to, że w ich cieniu panuje przyjemny chłód.

Záhradné osvetlenie - moderné riešenia  https://arenahp.com/okna-i-drzwi-tarasowe-zaprojektuj-je-z-glowa/ https://collectivemx.com/brazowa-odznaka-jezdziecka-jak-sie-do-niej-przygotowac/