Strona główna » Zadbaj o ochronę skóry ciała przed słońcem
Ciekawe

Zadbaj o ochronę skóry ciała przed słońcem

Jak wybrać i stosować balsam do opalania, by nasza skóra w słoneczne dni zyskała na pięknej opaleniźnie, a nie uciążliwym i groźnym poparzeniu? I, które kosmetyki sprawdzą się po opalaniu, by dać uczucie chłodzenia i regeneracji? Wybór wbrew pozorom nie jest prosty, ponieważ na sklepowych i drogeryjnych półkach znajdujemy całe mnóstwo produktów przeznaczonych do opalania i po opalaniu. Ich ceny różnią się niekiedy diametralnie, a poza oferowanym faktorem SPF, na niewiele więcej zwracamy uwagę, tym samym czyniąc spory błąd.
W pierwszej kolejności należy określić swój fototyp, który zależny jest od karnacji, koloru oczu, włosów i oczywiście skóry. Im jaśniejsza cera, tym wyższej ochrony potrzebuje podczas ekspozycji na słońcu. Niezależnie od wybranej ochrony i balsamu do opalania należy pamiętać również o tym, że produkt musi zastosowany na skórze w czasie około 30 minut przed wyjściem na słońce, a nie dopiero będąc na plaży, nad wodą. Ponadto warto wybierać produkty wodoodporne nawet wtedy, gdy nie planujemy korzystać ze zbiorników wodnych. Każdy poci się przez co warstwa ochronna kremu szybko ulega zniszczeniu i nie chroni nas tak, jak powinna. Nie mniej ważnym kosmetykiem, jest balsam po opalaniu. To ona ma na celu zregenerować skórę. Dać jej trochę wytchnienia po długim opalaniu się i nagłym skoku z ukrytego ciała, do stosunkowo wysokiej dawki promieniowania, która zaczyna działać na naszą skórę. Dobrze jest, by zawierał w sobie w składniki takie, jak na przykład pantenol działający regenerująco, dający wrażenie miłego chłodzenia i radzący sobie świetnie wtedy, kiedy nieco przesadzimy z czasem opalania.
Ponadto substancje odżywcze i nawilżające są koniecznością. Balsam po opalaniu powinien być stosowany po każdej ekspozycji na słońce. Nie tylko wtedy, gdy wybieramy się na plażę typowo dla korzystania z kąpieli słonecznych. Długie spacery w upalne i słoneczne dni, to wciąż promieniowania, które dociera do naszej skóry i jest w stanie wyrządzić jej sporo szkód. Na wyposażeniu każdego plażowicza i miłośnika letnich wypraw powinien znaleźć się balsam do opalania oraz balsam po opalaniu. A jeśli chcemy podkreślić złocisty odcień, na który czekaliśmy cały rok, można wybrać produkt z drobinkami mieniącymi się w słońcu lub taki, który utrwala osiągnięty efekt i pozwala cieszyć się opalenizną znacznie dłużej niż tylko podczas krótkiego wyjazdu na wakacje. Produktów jest bez liku i każdy z powodzeniem znajdzie zestaw, który będzie doskonale chronił, a tuż po zapewni przyjemne uczucie chłodzenia i oczywiście regenerację skóry.
Balsamy po opalaniu oraz inne znajdziesz na stronie farmona.pl