Strona główna » Zainteresowanie domami w systemie kanadyjskim rośnie!
Dom i Wnętrze

Zainteresowanie domami w systemie kanadyjskim rośnie!

Zastanawiasz się nad budową własnego domu? Z pewnością przeraża Cię koszt takiej inwestycji, ceny ziemi. Na szczęście dzisiaj mamy alternatywy – jedną z nich jest dom drewniany całoroczny. Jego budowę zaproponuje nam wiele firm zlokalizowanych na terenie Polski, z polskim kapitałem. Jaki dom i wykonawcę wybrać? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

W poszukiwaniu idealnych domów w systemie kanadyjskim

Domy drewniane szkieletowe pochodzą ze Skandynawii oraz Kanady – duża ilość drewna w tamtych regionach sprawia, że budowa takiego budynku jest prosta i szybka. Technologia budowy szybko dotarła do polski i dzisiaj domy drewniane wyrastają niczym grzyby po deszczu. W przypadku domów w systemie kanadyjskim ważny jest projekt – znajdziemy je u samych wykonawców. Najczęściej oferowane to domy parterowe z możliwością zaaranżowania poddasza lub też domy piętrowe. Domy drewniane projektowane są w taki sposób, aby spełniać oczekiwania jak największej ilości klientów. Na parterze znajdziemy przestronne salony z kuchniami i jadalniami, na piętrach są sypialnie oraz łazienka. Interesujące propozycje projektów posiada marka mawit.com.pl.

Czy budowa domu kanadyjskiego trwa długo?

Czas budowy uzależniony jest przede wszystkim od tego, w jakim stanie ma zostać on oddany. W przypadku domów w stanie surowym zamkniętym szacuje się, że będzie to 2-4 miesiące. Domy w stanie deweloperskim oddaje się po 6-8 miesiącach. Czas budowy uzależniony jest także od instalacji przyłączy i załatwiania spraw administracyjnych! Ważne jest jednak to, że pogoda nie ma żądnego wpływu na budowę – zastosowanie drewna sprawia, że inwestycję można rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku.
Jak ogrzewane są domy drewniane? Przede wszystkim stosowanych jest wiele materiałów ociepleniowych, umieszczanych w ścianach. Kolejno ważne są klasyczne metody: kominek, ogrzewanie miejskie, wykorzystanie paneli słonecznych.