Strona główna » Zanim kupisz dom, przeczytaj koniecznie
Ciekawe

Zanim kupisz dom, przeczytaj koniecznie

Myśląc o kupnie domu, czy mieszkania często zapominamy o rzeczach oczywistych i ewidentnych. Działając pod wpływem emocji i kierowani chęcią szybkiego zamieszkania w nowym domu, pomijamy jakże ważne aspekty jego późniejszego użytkowania. Aby nie popełnić takich błędów w przyszłości, biuro nieruchomości Szczecin przygotowało krótki poradnik. Warto się z nim zapoznać, jeśli masz w planach zakup domu w Szczecinie lub innym miejscu.

Kanalizacja – co się dzieje ze zużytą wodą i nieczystościami produkowanymi w każdym domu?

Oczywiście zostają odprowadzone… ale gdzie? Wybierając dom dla swojej rodziny, koniecznie sprawdź czy jest on podłączony do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Jeśli nie, zapewne będzie wyposażony w szambo – zbiornik na nieczystości lub przydomową oczyszczalnię ścieków. Z punktu widzenia właściciela, najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie do sieci kanalizacyjnej. Natomiast najbardziej kłopotliwe jest posiadanie szamba, które okresowo należy opróżniać przy pomocy wozu asenizacyjnego, co również nie jest usługą tanią i przyjemną dla otoczenia.

Szerokopasmowa sieć internetowa

Jeśli wymagasz szybkiego dostępu do internetu – czy to z racji wykonywanego zawodu lub zainteresowań, dowiedz się czy jest możliwość podłączenia się do szerokopasmowej sieci internetowej. Jeżeli takiej możliwości nie ma, pozostaje ci korzystanie z internetu bezprzewodowego, oferowanego przez wszystkie sieci telefonii komórkowej.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego

Ostatnia, a zarazem najważniejsza rzecz. Każdy kto kupuje nieruchomości Szczecin w miejscu, gdzie zabudowa jest szczątkowa i jest wiele wolnych gruntów, powinien sprawdzić MPZP. Określa on dopuszczalny rodzaj zabudowy w danym rejonie. Można się z niego dowiedzieć, czy jest szansa aby w przyszłości za twoimi oknami powstała głośna droga ekspresowa z ekranami akustycznymi lub wyrósł duży zakład przetwórczy, którego działalność będzie dla mieszkańców uciążliwa.