Strona główna » Zapanuj nad nieporządkiem w garażu!
Dom i Wnętrze

Zapanuj nad nieporządkiem w garażu!

Garaże, służące przede wszystkim do przechowywania samochodu pod dachem, niejednokrotnie są także miejscem, gdzie przechowujemy narzędzia, rzadko wykorzystywane sprzęty (np. kosiarki). Wieloletnie gromadzenie sprzętów w garażu najczęściej kończy się jednak olbrzymim bałaganem! Jak poradzić sobie z tym chaosem? Oto kilka prostych porad, które z pewnością pomogą w tym zadaniu.

Przede wszystkim: pozbądź się niepotrzebnych rzeczy!

Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście posegregowanie przedmiotów zalegających w garażu i zadecydowanie, które z nich nadają się do wyrzucenia. Pamiętajmy, że wiele z nich możemy wywieźć do skupu złomu metalowego. Najczęściej do wyrzucenia nadają się zepsute sprzęty ogrodowe, stare opony z zatartym bieżnikiem – Ich przechowywanie jest całkowicie bezcelowe! Dzięki wyrzuceniu niepotrzebnych, zepsutych czy nieużywanych przedmiotów zyskamy wiele miejsca!

System półek – dopasowane do naszych potrzeb

Podstawą jest zadbanie o półki – wielu właścicieli garażów stara się je samodzielnie zbić z desek, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych systemów półek z blachy cynkowanej. Dzięki możliwości ich łączenia każdy może wykorzystać tyle systemów nośnych, ile potrzebuje. Na regałach znajdzie się dość miejsca na narzędzia pochowane w skrzynkach, ale również przybory ogrodowe. Ciekawym rozwiązaniem są również regały na opony, dzięki którym w bezpieczny i wygodny sposób możemy przechowywać opony letnie czy zimowe.

Zadbaj o oświetlenie w garażu!

Wielu właścicieli garażów pragnie, aby miejsce to było także odpowiednie do niewielkich napraw. Słowem: chcą, aby garaż stał się domowym warsztatem. Aby było to możliwe konieczne jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia, aby móc pracować również po zmroku.