Strona główna » Zaprojektuj dom swoich marzeń
Dom i Wnętrze

Zaprojektuj dom swoich marzeń

Budowy domu podejmuje się coraz większa liczba Polaków – posiadając nawet niewielki skrawek ziemi możemy stworzyć miejsce idealne dla życie. Podczas planowania budowy musimy pomyśleć przede wszystkim o idealnym projekcie naszego wymarzonego domu. Do niedawna najpopularniejszym sposobem na zdobycie projektu było udanie się do architekta i tworzenie go od zera. Jakie były zalety i wady takiego rozwiązania?
Zamawiając projekt domu tworzony od zera z pewnością musimy uzbroić się w dużą cierpliwość. Czas oczekiwania na finalną wersję od momentu zlecenia może trwać nawet 4 tygodnie! W tym czasie musimy kilkukrotnie spotkać się z wykonawcą, gdyż początkowo konieczne jest ustalenie powierzchni działki i najważniejszych parametrów domu (ilość kondygnacji, rozstawienie pomieszczeń, ustawienie okien w konkretnych kierunkach). Podczas kolejnych spotkań najczęściej dokonywane są liczne poprawki, a my sami jako klienci możemy także podpowiadać, jakie rozwiązania chcielibyśmy wprowadzić w życie. Niestety, drugą istotną wada jest koszt – praca architekta wyceniana jest niezwykle wysoko.

A może dom z drewna?

Alternatywą dla tworzenia projektu domu od zera jest zakupienie gotowego projektu taniego i ekologicznego domu w systemie kanadyjskim. Projekty domów drewnianych z roku na rok zaskarbiają sobie coraz to większą sympatię Polaków. Producent domów szkieletowych oferuje kilkadziesiąt projektów, wśród których znajdziemy domy jednokondygnacyjne, domy z dwoma kondygnacjami, domy z poddaszem do zaaranżowania, domy z podjazdami, z garażami i wiele innych – jest w czym wybierać! Zaletą tego rodzaju rozwiązania niewątpliwie jest jego cena – zakup projektu i budowa domu są znacznie tańsze od kosztów, jakie generuje budowa domu murowanego. Drugim istotnym aspektem jest czas realizacji – z chwila kupienia projektu właściwie od razu możemy przejść do jego realizacji. To spore ułatwienie!