Strona główna » Zastosowanie kostki brukowej w ogrodzie
Dom i Wnętrze

Zastosowanie kostki brukowej w ogrodzie

Kostka brukowa bardzo często znajduje zastosowanie w ogrodach, jest popularnym oraz modnym materiałem. Najczęściej jest stosowana do wykładania ścieżek, tarasów bądź tworzy obramowanie rabaty kwiatowej. Otrzymywana jest z mieszanki betonowej uszlachetnionej różnymi dodatkami. Każda z kostek kształtowana jest w maszynie typu wibor-prasa, dzięki czemu jest gładka, a jej forma stała.

Do wyboru, do koloru

Dostępne różnorodne wzory umożliwiają stworzenie ciekawej powierzchni z oryginalnym wyglądem. Cena kostki brukowej, która jest znacznie niższa od bazaltowej lub granitowej oraz uniwersalność materiału to główne zalety, które wpływają na tak wysoki popyt. Oferta dostępnej kostki brukowej zarówno pod względem rozmiaru jak i wzoru jest naprawdę bogata. Przy okazji warto jednak także sprawdzić beton architektoniczny do ogrodu, bo może być on świetnym uzupełnieniem rozwiązań brukarskich.

Rozmiar kostki

Jeśli powierzchnia, którą mamy do wyłożenia jest dość duża należy zastosować większe kostki brukowe. W przypadku gdy chcemy stworzyć dróżkę korzystniej będzie jeśli zdecydujmy się na drobną jej wielkość. Stosowanie dużej kostki brukowej na małych powierzchniach wiąże się z koniecznością docinania materiały, co generuje większe koszty.

Grubość kostki

Wybierając grubość kostki brukowej należy wziąć pod uwagę intensywność ruchu. W miejscach gdzie będziemy poruszać się pieszo zdecydowanie wystarczy grubość około 4 cm, natomiast podjazdy lub parking powinien składać się z kostki o grubości około 7 cm.
Cena 1m² kostki brukowej klasyfikuje się w przedziale cenowym od 30 do 60 zł.