Strona główna » Zawód grafika komputerowego
Technologia

Zawód grafika komputerowego

Większość grafików komputerowych swoją przygodę z komputerem rozpoczęło dość wcześnie, to właśnie w latach dzieciństwa zafascynował ich świat informatyki. Co takiego ma w sobie zawód grafika, że przyciąga aż tylu chętnych? Studia grafiki komputerowej są ciężkie, mimo to ochotników nie brakuje. Jak twierdzi większość z nich jednym z głównych atutów tego zawodu jest możliwość a nawet konieczność stałego rozwoju. Technologia podąża cały czas do przodu. Trzeba więc śledzić nowości aby nie wypaść z branży. Sprawdźmy czym zajmuje się grafik komputerowy.

Słów kilka o samym zawodzie

Grafik komputerowy to osoba zajmująca się głównie tworzeniem materiałów reklamowych. Każdy z nas wie, że w dzisiejszym świecie bardzo trudno utrzymać się bez reklamy na rynku.. Jak mówi stare znane powiedzenie reklama dźwignią handlu. Grafik komputerowy może znaleźć więc pracę w różnych obszarach. Najbardziej popularne z nich to firmy internetowe, agencje reklamy, drukarnie, firmy wytwarzające ulotki, bilbordy, plakaty foldery, wizytówki, czasopisma. Dodatkowo graficy mogą wykładać na uczelniach i kształcić nowe pokolenie oraz wykonywać drobne zlecenia – loga firm.
Głównym narzędziem pracy każdego grafika jest komputer, który umożliwia pracę na programach komputerowych. Najpopularniejszymi z nich są: Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, QuarkXpress, Corel Draw i InDesign.
Graficy mają szeroką możliwość rozwoju. Szeroka oferta kursów oraz szkoleń umożliwia im podnoszenie swoich kwalifikacji. Jednym z zaawansowanych kursów jest kurs zbrush, który umożliwia rzeźbienie postaci.