Strona główna » Zdarzenia jakie zarejestruje monitoring, choć Ty ich nie zobaczysz
Ciekawe

Zdarzenia jakie zarejestruje monitoring, choć Ty ich nie zobaczysz

Monitoring to możliwość dokonania obserwacji i przede wszystkim – zapisania zdarzenia w formie łatwej do odczytu. Montujemy systemy monitoringu przede wszystkim po to by zabezpieczyć się na wypadek włamania i kradzieży. Potem jednak, siedząc przed telewizorem lub laptopem i przeglądając nagrania, możemy dowiedzieć się, że do włamania po prawdzie nie doszło, ale i tak było ciekawie.

Monitoring i cuda przyrody

Nagrania z monitoringu często uwieczniają nietypowe zjawiska atmosferyczne, które nawet jeśli osobiście je widzieliśmy, to prawdopodobnie nie zdążyliśmy nagrać: burze, uderzenia piorunów, tęcze, silne wiatry itp. Choć kamera monitoringu nie wykonuje nagrania w najlepszej jakości, działa przez cały czas i dzięki temu dokumentuje unikalne zdarzenia.
Znaczenie częściej w jej obiektyw trafiają zwierzęta. Dzięki zainstalowaniu monitoringu dowiadujemy się czasami, że włamywaczem okazał się lis, a przyczyną nocnych hałasów była wiewiórka, która wpadła do śmietnika. W sieci można znaleźć wiele nagrań tego typu, a znacznie więcej pozostaje w archiwach właścicieli, którzy z ulgą odetchnęli, gdy odkryli czterołapego sprawcę swoich niepokojów.

Monitorowanie dzieci

Kamery zainstalowane w pokoju dziecinnym pojawiają się coraz częściej, zwłaszcza gdy rodzice obawiają się pozostawić niemowlęta same. Szerszy zakres monitoringu może jednak odkryć także wiele innych, ukrytych przed wzrokiem rodziców spraw.
Dzięki nagraniom monitoringu wykryto na przykład przypadki znęcania się nad dziećmi przez opiekunki, członków rodziny i starsze rodzeństwo. Zdarzają się też sytuacje odwrotne, gdy to dziecko jest agresorem. Przykładowo kilkuletnie dziecko może zrobić krzywdę zwierzęciu lub zniszczyć coś, a potem zrzucić winę na innego domownika. Monitoring utrudnia dzieciom zrzucanie winy na innych, a dorosłych powstrzymuje przed ukaraniem ich, z a coś czego nie zrobiły.
Oczywiście nie należy przesadzać z kamerami w domu, gdyż dziecko także ma prawo do prywatności, można natomiast monitorować pozostałą część posesji.

Stłuczki, zderzenia, napaści i inne

Kamera skierowana przed budynek, częściowo także na ulice może zarejestrować bardzo wiele wydarzeń, na które w innym wypadku nie byłoby dowodu. Do najpopularniejszych należą stłuczki samochodów i rowerów, ale także pospolite wykroczenia drogowe takie jak wymuszanie pierwszeństwa czy parkowanie na miejscu dla inwalidów.
Dzięki nagraniom z monitoringu udaje się też często ująć sprawców poważniejszych przestępstw: kradzieży, włamań, napadów i pobić.

Zdarzenia zupełnie niespodziewane

Zdarza się także, że kamery monitoringu nagrywają zdarzenia niezwykłe, śmieszne, czy wzruszające. Kilka razy osoby, chcące podziękować nieznajomym, którzy pomogli im w potrzebie znalazło ich właśnie dzięki zapisom z monitoringu. Inni odnajdywali swoje zaginione psy i koty.
Monitoring rejestruje wszystko. Nie tylko potencjalne przestępstwa, przed którymi chcemy się zabezpieczyć, ale też sytuacja zabawne i niezwykłe.
Opracowanie https://ivel.pl/