Strona główna » Zdobienie paznokci metodą żelową
Zdrowie i Uroda

Zdobienie paznokci metodą żelową

Metoda żelowa zdobienia paznokci jest jedną z najpopularniejszych na całym świecie. Pozwala na uzyskanie bardzo estetycznego efektu końcowego, który utrzymuje się na paznokciach przez długi czas.

Na czym polega ta metoda zdobienia?

Metoda żelowa zdobienia paznokci sprawia, że możliwe jest uzyskanie bardzo twardych paznokci o zwiększonej wytrzymałości, a nawet wydłużenie ich z pomocą specjalnej formy. Sam zabieg zakłada nałożenie a płytkę paznokcia utwardzanej masy żelowej, które dodatkowo wzmacnia się przy wykorzystaniu lampy UV lub LED przez kilka minut (w zależności od mocy lampy).

Taka forma manicure potrafi utrzymać się na paznokciach nawet do 4 tygodni, choć panie, których naturalne paznokcie rosną szybciej muszą ponawiać zdobienie po około 2 tygodniach. Choć żele zapewniają niewielkie wzmocnienie, najlepiej sprawdzają się na płytce, która jest zdrowa i silna: takie paznokcie najlepiej przyjmują żel.

Zdobienie żelowe krok po kroku

Choć zasadniczo najlepiej jest wybrać się w tym celu do doświadczonej manikiurzystki, możliwe jest również wykonanie zdobienia żelowego w domowym zaciszu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że głównie od umiejętności osoby wykonującej manicure zależy jego trwałość i ostateczny efekt. W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia: zmatowić ją oraz odtłuścić przy pomocy specjalnych preparatów. Następnie (w razie konieczności) można użyć specjalnych form do żelowego przedłużania paznokci. Kolejnym krokiem jest odpowiednia aplikacja masy żelowej: należy mieć na uwadze, aby nie użyć zbyt grubej warstwy, bowiem tylko w ten sposób można uzyskać naturalny efekt. Najlepiej jest aplikować bardzo niedużą ilość żelu krótkimi, zdecydowanymi ruchami: od środka i od boków. Potem przechodzi się do utwardzania żelu i powtarza jeszcze raz lub dwa razy aplikację żelu (w zależności od stanu płytki).

Jak zdobić paznokcie na żelu?

Tak przygotowane paznokcie można pomalować klasycznymi lakierami do paznokci lub lakierami hybrydowymi, dodatkowo zwiększając trwałość całego manicure. Warto jednak pamiętać, aby do zmywania lakieru używać zmywaczy, które nie zawierają acetonu: ten rozpuściłby żel, niszcząc cały efekt manicure i zmuszając do ponownej aplikacji żelu.

Na tak przygotowane paznokcie można nakładać dowolne ozdoby w zależności od preferencji. Można na przykład zdecydować się na rozmaite, lśniące pyłki lub delikatne brokatowe zdobienia w formie kamyczków. Świetnie sprawdzą się również rozmaite naklejki, szczególnie podczas samodzielnego malowania paznokci, kiedy stworzenie misternego wzorku może być utrudnione.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.