Strona główna » Znajdź ciekawe pomysły na przytulną sypialnię
Dom i Wnętrze

Znajdź ciekawe pomysły na przytulną sypialnię

Sypialnia spełnia dzisiaj kilka ról – to przede wszystkim miejsce naszego snu i wypoczynku, ale też przestrzeń, która może posiadają wydzielone strefy na np. biurko. W sypialniach nierzadko czytamy, oglądamy ulubione seriale, czasami również pracujemy. Warto przestrzeń tę dopasować do naszych oczekiwań i potrzeb.

Wygodne łóżko to podstawa

Nie ma wątpliwości, że w sypialni centralny punkt stanowi wygodne łóżko – jego wybór, tak samo jak wybór odpowiedniego materaca, będzie warunkował nasze samopoczucie i zdrowie. Łóżko powinno być dopasowane szerokością, jak również elementami takimi jak stelaż – półautomatyczny pozwoli na dopasowanie kąta pochylenia materaca – mówią sprzedawcy ze sklepu notodo.pl.

Jaki materac wybrać? Tu powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim naszą wagę ciała. Im niższa, tym bardziej miękki powinien być materac. Materace oznaczane są dzisiaj literą H oraz cyframi od 1 do 4, gdzie 1 oznacza bardzo miękki, a 4 – bardzo twardy. W przypadku osób o wyższej wadze konieczne jest wybranie materaca twardszego, aby zapewniał on odpowiednie podparcie dla barków, bioder.

Aranżacja sypialni – co wybrać?

Chcąc zaaranżować sypialnię w sposób ciekawy warto wybrać jeden z najmodniejszych stylów ostatnich lat. Miłośnicy mody retro będą zachwyceni inspiracjami w stylu mid modern century. W przypadku osób kochających oryginalny design najlepsze będą propozycji minimalistyczne lub w stylu scandi czy loftowym. Aby nadać sypialni przytulnego charakteru warto wybrać trendy Indian summer czy boho, które odznaczają się przede wszystkim wykorzystaniem naturalnych tkanin, ciepłymi kolorami oraz obecnością zieleni. Pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu – w sypialni postawmy na oświetlenie punktowe, dające światło odpowiednie do czytania. Zrezygnujmy z silnego światła sufitowego – uniemożliwi ono zrelaksowanie się i przygotowanie do snu.