Strona główna » Znajdź sposób na piękną i elastyczną skórę!
Zdrowie i Uroda

Znajdź sposób na piękną i elastyczną skórę!

Skóra twarzy każdego dnia narażona jest na wiele negatywnych czynników: chłodne i gorące powietrze, liczne zanieczyszczenia, silne promieniowanie słoneczne. Dodatkowo my sami dokładamy cegiełkę do jej pogarszającego się stanu stosując nieodpowiednie kosmetyki. W efekcie skóra szybko staje się przesuszona, podatna na uszkodzenia. Z czasem pojawiają się również pierwsze zmarszczki. Czy możliwa jest walka z oznakami upływającego czasu?

 

Dlaczego nasza skóra się starzeje?

Proces starzenia się skóry wynika przede wszystkim ze stopniowego zanikania kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych w naszym organizmie. Szczególnie ten pierwszy składnik jest bardzo ważny: kwas hialuronowy łączy cząsteczki wody w komórkach sprawiając, że są one lepiej nawodnione i elastyczne. Zanikający kwas hialuronowy prowadzi do szybszego przesuszania skóry oraz jej odwodnienia. Proces starzenia się skóry przyspiesza także nadmierne opalanie się, niestosowanie ochronnych filtrów przeciwsłonecznych, zła dieta.

Do niedawna sądzono, że zmarszczki możemy wygładzać poprzez stosowanie drogich kremów. Nie jest to prawdą: kremy działają wyłącznie powierzchniowo. Aby faktycznie mieć wpływ na spłycanie zmarszczek konieczne jest działanie głębiej – w tym pomoże nam medycyna estetyczna. O jej możliwościach przeczytać można na stronie karolinakusnierz.pl.

 

Jak pomogą nam zabiegi medycyny estetycznej?

Zastosowanie kwasu hialuronowego w zabiegach medycyny estetycznej jest kluczem do odzyskania młodzieńczego wyglądu skóry. Substancja ta pozwala na skuteczne spłycanie zmarszczek, ale również na konturowanie i powiększanie ust. Zastosowanie kwasu jest bardzo szerokie – jest on także stosowany do konturowania i wyostrzania owalu twarzy. Efekty zabiegów widoczne są od razu i utrzymują się 6-9 miesięcy.