Strona główna » Co to jest depilacja laserowa
Zdrowie i Uroda

Co to jest depilacja laserowa

Polskie nastolatki zaczynają depilować włoski miedzy 12 a 13 rokiem życia. Regularnie przez cały rok depiluje różne części ciała 95% z nich. Przekłada się to na duże sumy pieniędzy wydawane na kremy, woski i ogromną ilość czasu jaką poświęcą przez kilkadziesiąt lat na utrzymanie gładkiej skóry.

Depilacja laserowa

To nowoczesna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Można ją stosować na twarzy, nogach, rękach, plecach, brzuchu i okolicach intymnych, jest po prostu uniwersalna.
infografika depilacja
W przeciwieństwie do innych metod usuwania włosów, depilacja laserowa czyni to skutecznie, na zawsze. Nie oznacza to, że już po pierwszym zabiegu osiągniemy 100% efekt, wtedy będzie on wynosił 30%, ale już drugi zabieg usunie 80-92% owłosienia. Skąd takie zadowalające rezultaty?
To efekt działania lasera, który wykorzystuje zjawisko fototermolizy. Wysyłana przez laser wiązka światła kierowana jest na mieszek włosowy zawierający barwnik, melaninę. To pod jej wpływem światło z lasera zostaje zamienione na energię cieplną, która niszczy mieszek włosowy. W tym miejscu nie wyrośnie już żaden włos. Dlaczego więc trzeba zabieg powtórzyć 1 lub 2 razy? Wynika to przede wszystkim z faktu, że włosy nie rosną równo. Laser niszczy tylko mieszki włosów, które znajdują się w fazie wzrostu, więc na pozostałe trzeba zaczekać. Nie jest wskazane wykonywanie powtórnej depilacji wcześniej niż po 4 tygodniach.

Kto może korzystać z depilacji laserowej


Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, wykonywanym przez osoby o odpowiednim przygotowaniu (po ukończonych kursach i szkoleniach), dlatego poza pewnymi wyjątkami może stosować ją każdy.
Trzeba zdawać sobie sprawę, że efekty depilacji laserowej nie są jednakowe u wszystkich. Zależy to przede wszystkim od typu karnacji i koloru włosków. Najlepsze rezultaty przynosi depilacja u osób o jasnej cerze i ciemnych włoskach. Osobom o jasnej karnacji i jasnych lub rudych włoskach ta metoda depilacji jest odradzana, ponieważ jej efekty są niewielkie lub żadne, wynika to z małej zawartości melaniny w mieszkach włosowych.
Depilacja laserowa jest zabiegiem kosztownym. Usuwanie włosów z jednego miejsca kosztuje od 150 do 500 zł. To dużo, ale biorąc pod uwagę efektywność metody warto ponieść takie koszty.
Czy może być tańsza depilacja Gdańsk, Wrocław i wszystkie większe miasta mają bardzo rozbudowaną sieć gabinetów medycyny estetycznej oferujących depilację laserową. To powoduje, że ceny są zróżnicowane i na pewno można znaleźć tańsze opcje wykonywania zabiegów.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Tagi