Dyplomy okolicznościowe – rodzaje i zastosowania
Wyjątkowe okazje zasługują na upamiętnienie ich w wyjątkowy sposób. Urodziny czy okrągła rocznica to przecież ważne wydarzenia, które nie zdarzają się każdego dnia, a stają się jednymi z najważniejszych wspomnień. Nic zatem dziwnego, że coraz popularniejsze staje się obdarowywanie się w takich sytuacjach dyplomami okolicznościowymi.
Czym są dyplomy okolicznościowe?
Dyplomy, które określa się nazwą okolicznościowych, są niczym innym, jak ozdobnymi wyróżnieniami, które zazwyczaj mają spersonalizowany wygląd. Specjalni graficy, do jakich zgłaszamy się z prośbą o wykonanie takiego „świadectwa”, za pomocą profesjonalnych programów komputerowych przygotowują dla nas dokument, który wyróżnia się nie tylko pięknym wyglądem, ale również dopracowanym układem tekstu. Dzięki temu całość prezentuje się niezwykle efektownie i elegancko.
Tego typu pamiątki to świetny prezent dla osoby, która obchodzi urodziny bądź imieniny, dla par świętujących rocznicę ślubu czy dla osób, które odniosły sukces, na jaki długo pracowały, a my chcemy w niezwykle gustowny sposób nagrodzić ich starania.
Co znajduje się na dyplomie okolicznościowym?
Mimo swojej nazwy dyplom okolicznościowy ma niewiele wspólnego z dyplomami, które znamy ze szkoły. Oprócz podstawowych informacji o osobie, jaka go otrzymuje, zazwyczaj zawiera się na nim nieco bardziej rozbudowane opisy osiągnięć, krótką charakterystykę obdarowywanego, spersonalizowane życzenia albo fragmenty utworów literackich.
Niezwykle istotną częścią dyplomu okolicznościowego jest również grafika. Może ona zajmować znaczną część wyróżnienia, a może być tylko niewielkim obrazkiem, który świetnie wpisuje się w kompozycję całości. Wszystko zależy od długości tekstu, charakteru dyplomu oraz, oczywiście, naszych oczekiwań.
Rodzaje dyplomów
Ponieważ dyplomy okolicznościowe są wyróżnieniem, które wręcza się na różne okazje, na rynku można znaleźć ich różne rodzaje. Podstawowy podział dzieli je jednak na dwie grupy: dyplomów papierowych oraz dyplomów grawerowanych.
Wyróżnienia papierowe zazwyczaj wykonuje się z wysokiej jakości kartonu, dzięki czemu prezentuje się on niezwykle elegancko, a jednocześnie odznacza się znaczną trwałością i wytrzymałością. Na papierze drukuje się wcześniej przygotowaną treść.
Przygotowanie dyplomu grawerowanego wymaga zaś nieco więcej pracy, ponieważ najczęściej składa się on z metalowej płytki, którą umieszcza się na drewnianej podstawie. Następnie treść wyróżnienia zostaje wygrawerowana na jego powierzchni.
Dyplomy okolicznościowe znajdziesz na Pucharowo.pl