Strona główna » Lato w górach
Turystyka

Lato w górach

Aktywny wypoczynek w górach to z pewnością dobra opcja dla całej rodziny. Świeże powietrze, oddalenie od miejskiego tłoku oraz cisza panująca w lasach to tylko niektóre z licznych zalet takiego urlopu. W Polsce nie brakuje ciekawych pasm górskich o zróżnicowanym stopniu trudności – każdy z nas znajdzie w nich miejsce dla siebie. Największym zainteresowaniem od lat cieszy się Podhale, z zapierającym dech w piersiach widokiem na Tatry.
Myśląc o Podhalu najczęściej przychodzi nam na myśl Zakopane. Zimowa stolica Polski współcześnie to miejsce oblegane przez turystów. Jeśli więc szukamy enklawy ciszy i spokoju warto zrezygnować z drogiego noclegu przy Krupówkach i wybrać miasto oddalone o kilkadziesiąt kilometrów – Bukowinę Tatrzańską. Posiada ona wspaniały klimat niewielkiej, górskiej miejscowości – nie brak tu również atrakcji dla osób w każdym wieku.

Termy, SPA, wyciągi narciarskie…

Bukowina kojarzona jest z termami – ten olbrzymi kompleks skierowany jest dla osób poszukujących wytchnienia oraz odpoczynku. Kilkanaście niecek basenowych, bogata strefa SPA oraz strefa dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji. Poza termami w Bukowinie funkcjonuje wiele wyciągów narciarskich działających zimą – są one doskonale przygotowane i naśnieżane w razie potrzeby.
Jeśli szukasz wygodnego noclegu w dobrej cenie blisko term, koniecznie sprawdź naszą ofertę – Bukowina Tatrzańska noclegi termy.