Strona główna » Najpopularniejsze usługi z zakresu pomocy drogowej
Motoryzacja

Najpopularniejsze usługi z zakresu pomocy drogowej

 

Pomoc drogowa to bardzo ważna branża ciesząca się dużą popularnością w dzisiejszych czasach. Nic w tym dziwnego, ponieważ wiele osób prywatnych oraz firm korzysta z różnych typów pojazdów zarówno do celów osobistych, jak również zawodowych. Wiadomo nie od dziś, że auto może ulec uszkodzeniu w wyniku jakiejś awarii, stłuczki czy też wypadku na drodze. W takim przypadku najbardziej rozsądnym pomysłem jest skorzystanie z kompleksowej pomocy drogowej. Obejmuje ona wiele rodzajów usług przedstawionych poniżej.

 

Usługi z zakresu holowania i transportu

 

Oczywiście podstawową formą pomocy na drodze jest szeroko pojęte holowanie przy pomocy lawet, specjalnych pojazdów, linek holowniczych oraz innych rodzajów sprzętu. Rozwiązanie to jest najczęściej stosowane w przypadku uszkodzenia pojazdu lub poważnej awarii, która uniemożliwia dalszą jazdę. Auta są wówczas holowane do warsztatu, do klienta lub w inne miejsce wskazane przez niego. Porządne firmy, takie jak na przykład https://pomoc-drogowa-poznan.supermechanik.pl/kontakt/ oferują również transport różnych maszyn czy też standardowych oraz bardziej nietypowych ładunków.

 

Naprawy samochodów na trasie i awaryjne uruchamianie

 

Firmy specjalizujące się w pomocy drogowej oferują również naprawy samochodów, które uległy awarii lub stłuczce na trasie. W miarę możliwości naprawiane są elementy silnika i innych układów, ogumienie, itp. Dodatkowo oferty pomocy drogowych obejmują awaryjne uruchamianie pojazdów, których akumulatory rozładowały się zimą, itp. Dzięki usługom z zakresu serwisu mobilnego nie trzeba się martwić koniecznością holowania samochodu.

 

Inne praktyczne formy pomocy

 

Porządne firmy, takie jak https://holowaniekrakow.pl/kontakt/ oferują również wiele innych form pomocy na drodze. Dowożą one paliwo, naprawiają i wymieniają ogumienie czy też pomagają w przypadku omyłkowego zatankowania nieprawidłowego paliwa. Oznacza to, że pomoc taka dotyczy wielu różnych niespodziewanych, niekorzystnych sytuacji na drodze.