Strona główna » Urozmaicenie ścian w mieszkaniu – co wybrać?
Dom i Wnętrze

Urozmaicenie ścian w mieszkaniu – co wybrać?

Kupno mieszkania krok po kroku
Niezwykle modnym trendem w ostatnich latach jest wykorzystywanie elementów naściennych, ciętych laserowo, czyli niezwykle precyzyjnie. Najczęściej są to oryginalne wzory architektury, motywy kwiatowe, sentencje. Mogą one być wykorzystywane również jako wieszaki, np. do ubrań czy też na kuchenne kubki. Jakie ozdoby ścienne znajdziemy w topowych sklepach? Co wybrać?

Zegary ścienne

Plamisty zegar ścienny - Kreatywny Warsztat
Plamisty zegar ścienny – Kreatywny Warsztat

Osoby ceniące łączenie funkcjonalnych i eleganckich przedmiotów z pewnością powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą zegarów. Wśród nich znaleźć można nie tylko te klasyczne, z cyframi i o klasycznym kształcie. Wielką popularnością cieszą się zegary nietypowe, w kształcie zwierząt, znaków graficznych, roślin. Taki odmierzacz czasu z pewnością doskonale wyglądać będzie w kuchni, sypialni czy pokoju dziecka. Szczególnie w tych ostatnich możemy urozmaicić przestrzeń poprzez wybór zegara w kształcie kota czy znanej z bajki postaci. Zegary działają na klasyczne baterie.

Wieszaki

Wieszak powinien znajdować się w każdym domu – po co jednak powielać schematy i kupować nudne i przewidywalne wzory? Korzystając z oferty topowych sklepów dekoratorskich możemy wybrać wieszak w kształcie drzewa, chmury, linii energetycznej czy miejskiej panoramy. Tego rodzaju ozdoba z pewnością wniesie wiele świeżości do wnętrza i pozwoli urozmaicić przedpokój czy sypialnię. Dodatkowo warto dodać, że wieszaki zawieszane na ścianie zajmują niewiele miejsca – to spory plus w przypadku niewielkich przedpokojów.

Cytaty i inspiracje!

Trendem chętnie wykorzystywanym w domowych biurach czy sypialniach jest wykorzystywanie sentencji w ramkach czy też zdań wyciętych z drewna. Takie ozdoby również doskonale prezentować będą się w biurach. Wśród cytatów królują zdecydowanie te w języku angielskim, jednak przy odrobinie cierpliwości znajdziemy także te w języku polskim.
Źródło: kreatywnywarsztat.pl.