Strona główna » Wróżenie z kart tarota
Ciekawe

Wróżenie z kart tarota

Karty tarota znane są od setek lat – tajemnicza talia do wróżenia została wyodrębniona w wieku XVII, a umiejętne posługiwanie się Wielkimi i Małymi Arkanami dawało możliwość zajrzenia w naszą przyszłość. Nie inaczej jest dzisiaj: w Polsce działa kilka profesjonalnych wróżek, które przez wiele lat zdobywały doświadczenie związane z wróżeniem i interpretacją konkretnych pozycji kart.

Czy wróżenie z tarota jest trudne?

Karty tarota należy traktować jako osobny byt – są one naładowane energią, która może zwrócić się przeciwko osobie, której przyszłość mają pokazać. Karty powinny mieć jednego właściciela – taka talia przejmuje energię od wróżącego. Najlepiej jest, aby właściciel kart trzymał je w osobnym pojemniku (Najlepiej drewnianym!), w środku wyłożonym atłasową chustą. Tak zabezpieczone karty powinny być przechowywane kiedy nie służą do wróżenia.
Czy karty tarota wskażą nam konkretne rozwiązania? Nie – karty mogą zasugerować, jaką drogę powinniśmy obrać oraz możliwości z nią związane. Prawidłowe odczytanie kart tarota w dużej mierze zależy od doświadczenia związanego z wróżeniem. Interpretacja może zmieniać się wraz ze zmianą położenia konkretnych kart względem innych.
Czytaj więcej na tarot.net.pl.